Ma tovább keresik azokat a tárgyakat, amelyeket egy műholdfelvételen azonosítottak, és lehetséges, hogy az eltűnt maláj repülőgéphez tartoznak. A tegnapi keresést a sötétedés és a rossz időjárási viszonyok miatt hagyták félbe, anélkül, hogy bármit is találtak volna az Indiai-óceán déli részén. A keresést nehezíti, hogy a műholdfelvételeket vasárnap készítették, és azóta a felvételeken látott tárgyak száz kilométerekre sodródhattak az akkori helyüktől.
„Az az egyik legfélreesőbb, és legellenségesebb terület a világon. Perth városa van hozzá a legközelebb, de legalább négy óráig tart, amíg repülővel a helyszínre érnek. Így csak két-három óráig tudnak a gépek keresni, mert utána elfogy az üzemanyag” – mondta a Nyugat-ausztráliai Óceáni Intézet egyik professzora.
„Körülbelül ez a legelérhetetlenebb hely az egész földön, amit csak el tudunk képzelni, de ha bármi is van ott, akkor azt meg fogjuk találni” – mondta Tony Abbot ausztrál miniszterelnök, aki szerint ezzel tartoznak az eltűntek hozzátartozóinak.
A malajziai hatóságok és az ausztrál tengerészeti hatóság figyelmeztettek, nem biztos, hogy az MH-370-es járat nyomára bukkantak. Lehetséges, hogy az is, hogy egy hajó vagy egy másik gép roncsáról van szó. Biztosat viszont csak akkor tudnak mondani, ha megtalálják a műholdfelvételeken látott tárgyakat.
A BBC tudósítása szerint a hozzátartozók inkább abban reménykednek, hogy nem a maláj repülőgép roncsait szúrták ki a műholdfelvételeken, és talán valahol még életben vannak az utasok. Az ausztrál miniszterelnök szerint folyamatosan tájékoztatni fogják a hozzátartozókat a keresés fejleményeiről, mert jogukban áll megtudni minden hitelt érdemlő információt.
A Wall Street Journal viszont csütörtökön arról írt, hogy korábban fontos információkat tartottak vissza a maláj hatóságok: a brit Immarsat műholdcég már március 11-én bejelentette, hogy a gép nagy valószínűséggel nem Malajzia környékén van, tehát nem azon a területen, ahol akkor már három napja keresték a hatóságok. A cég adatai szerint a gép még hét óráig repülhetett az után, hogy elvesztették vele a kapcsolatot. A maláj hatóságok viszont ezt követően még három napig nem ismerték el, hogy rossz helyen keresték a gépet, és csak később terjesztették kis a keresés fókuszát a gép eltűnésének pontjától északi és déli irányba is.
A BBC szerint egy pekingi tájékoztató során a maláj hatóságok azt mondták a hozzátartozóknak, hogy valóban kezelhették volna jobban az információkat. A keresést viszont ez nem befolyásolta, mert azt idővel kibővítették más területekre is.
"Bízhatunk a maláj kormányban? Bízhat benne a világ?" – kérdezte egy nő a kínai hozzátartozóknak tartott tájékoztatón, mire a közönség megtapsolta őt.