A közép-ázsiai ország legújabb kori történetében ez az első békés, demokratikus hatalomváltás, pár hónappal a nemzetközi biztonsági erők kivonulása előtt.
Gáni azt ígérte, hogy teljesen új korszakba vezeti az országot, amelyben megszűnik az erőszak, és békés jövő felé haladnak az újonnan létrehozott nemzeti egységkormány révén, a külföldtől függetlenül. Az új vezetés első feladatai között szerepel egy biztonsági megállapodás aláírása az Egyesült Államokkal.
További feladatai között sorolta fel a korrupció elleni küzdelmet, mert - mint mondta - az erőszakon kívül ez a másik fő akadálya az ország fejlődésének.
A beiktatást féléves vita előzte meg a választás tisztaságával kapcsolatban. Gáni riválisa, Abdulla Abdulla végül a megegyezés értelmében kormányfői hatalmat kap.
A két fél közötti megegyezést a tálibok az Egyesült Államok által felkarolt csalásnak tartják, Gáni azonban „hatalmas győzelemnek nevezte a BBC tudósítása szerint.
Egy hetes harcok után a tálibok megszereztek egy stratégiai fontosságú körzetet Gazdi tartományban; helyszíni jelentések szerint lemészároltak hetven falusit. A tartományi kormányzó szóvivője azt állította, hogy a tálibok lefejeztek 15 embert, akiket azzal vádoltak, hogy együttműködtek a hatóságokkal.
Az áldozatok között van több nő is.