A demokráciát ártalmas és korrupt nyugati nézetnek tartó szélsőségesek lerohanták a Borno állambeli Miringa várost, lakóházakat gyújtottak fel, majd tüzet nyitottak a menekülőkre. A településen 25 ember életét oltották ki - mondta Kasim Settima bornói kormányzó. Tizennégy emberrel végeztek a szélsőségesek egy Gombe állambeli településen, és megöltek egy helyi képviselőt is. Más településeken is történtek véres terrortámadások, néhol pedig a szélsőségesek a levegőbe lövöldöztek, hogy megfélemlítsék a helybélieket, és meghiúsítsák a szavazást.
A Boko Haram terrortámadásai ellenére Afrika legnépesebb, csaknem tíz magyarországnyi területű országában milliók mentek el szavazni az elnök- és parlamenti választáson. Egyes körzetekben műszaki problémák miatt meghosszabbították a szavazást, így vasárnap is folytatódik a választás.
Elemzők szerint Nigéria történetének legszorosabb választási eredménye várható, és nehéz megjósolni, hogy Goodluck Jonathan jelenlegi elnök vagy legfőbb kihívója, Muhammadu Buhari győz. Előbbit elsősorban a keresztények, utóbbit pedig a muzulmának támogatják.
Nigériában eredetileg február 14-én kellett volna megtartani a választást, de a Boko Harammal való folyamatos összecsapásokra hivatkozva úgy döntöttek, hogy a szavazást március 28-ára halasztják. Becslések szerint a nigériaiak mintegy fele muszlim, 40 százaléka keresztény, 10 százaléka a helyi törzsi vallások követője.