A brit miniszterelnök szerint egy pokolgép pusztító erejével hatna a brit gazdaságra, ha Nagy-Britannia az EU-tagságról június 23-ára kiírt referendum eredményeként távozna az Európai Unióból.
David Cameron egy kampányrendezvényen megismételte a kormány által korábban is hangoztatott érvet, amely szerint egy évtizednyi bizonytalanság várna a brit gazdaságra Brexit esetén, vagyis akkor, ha Nagy-Britannia kilépne az EU-ból.
Cameron szerint a Brexit-párti tábor "az emberek munkahelyével űz hazárdjátékot",
és nem hajlandó válaszolni a gazdasági kockázatokat firtató kérdésekre.
Érdekesség, hogy mint arról az Origo is beszámolt, Cameron igazságügyi minisztere például a kormány hivatalos álláspontja ellenében a Brexit mellett kampányol.
Michael Gove szerint "már sok mindenben tévedtek" azok a nemzetközi pénzügyi szervezetek,
amelyek az elmúlt napokban egymás után hívták fel a figyelmet a brit EU-tagság esetleges megszűnésével járó gazdasági kockázatokra.
Skócia két éven belül újabb függetlenségi népszavazást tartana, ha a brit EU-tagságról június 23-ára kiírt népszavazás eredményeként Nagy-Britannia távozna az Európai Unióból.
Az Origo is megírta, hogy Alex Salmond volt skót miniszterelnök úgy fogalmazott: a skót választók többsége a négy hét múlva esedékes EU-referendumon a bennmaradásra voksol, ám ha az Egyesült Királyság többi nemzete a kilépésre szavaz, és "kirángatja Skóciát" az EU-ból, az indokolttá tenné egy újabb népszavazás kiírását Skócia függetlenségéről.