A költségvetés lényegében a tavalyi választási kampányban hangoztatott ígéreteket tükrözi: jelentősen megnövelné a nemzetbiztonságra és a védelmi politikára fordítandó összegeket, csökkentené a környezetvédelmi hivatal és a külügyminisztérium működtetésére biztosított költségvetési pénzt, és jócskán megnyirbálná a külföldi segélyekre költött támogatásokat is.
Az elnök 28 százalékkal tervezi csökkenteni a külügyminisztérium és 38 százalékkal a környezetvédelmi hivatal (EPA) büdzséjét,
a környezetvédelmi hivataltól háromezer ember elbocsátását helyezi kilátásba. Költségvetési csökkentéseket javasol a szövetségi kormányzati szervezeteknél, ügynökségeknél – ezt egyébként a republikánusok régóta követelik –, és megszorítások várhatóak az energetikai minisztériumban, valamint a megújuló energiák kutatásával foglalkozó hivatalban is. Várhatóan eltörlik az alacsony jövedelműek fűtési támogatását és a szegényeknek nyújtott jogi tanácsadás finanszírozását.
A Trump-kormányzat jelentősen megemelné az infrastruktúra megújítására szánt összegeket és 54 milliárd dollárral – 639 milliárd dollárra – növelné meg a védelmi költségvetést.
Ez Ronald Reagan elnöksége óta a Pentagon legnagyobb arányú költségvetése lenne.
A tervezet emellett 1,5 milliárd dollárt irányoz elő az amerikai-mexikói határon megépítendő fal költségeire.