Phenjan: Rakétáink képesek elérni az Egyesült Államok egészét

Észak-Korea, rakéta, rakétakísérlet
Tokió, 2017. november 29. Észak-koreai legutóbbi rakétakísérletéről szóló tudósítás egy tokiói pályaudvaron lévő tévéképernyőn 2017. november 29-én. Hajnalban Észak-Korea sikeres kísérletet hajtott végre Hvaszong-15 típusú, új fejlesztésű interkontinentális ballisztikus rakétájával (ICBM), amely az ország állami médiájának közlése szerint képes elérni az Egyesült Államok egész területét. (MTI/AP/Kambajasi Sidzuo)
Vágólapra másolva!
Észak-Korea sikeres kísérletet hajtott végre Hvaszong-15 típusú, új fejlesztésű interkontinentális ballisztikus rakétájával (ICBM), amely képes elérni az Egyesült Államok egész területét - jelentette be szerdán a világtól elzárkózó ország állami médiája.
Vágólapra másolva!

A nukleáris robbanófejjel felszerelhető, minden eddiginél nagyobb teljesítményű észak-koreai rakéta 4475 kilométeres magasságba emelkedett, és

53 percnyi repülés után indítóhelyétől 950 kilométer távolságra csapódott be

- tudatta a hivatalos nyilatkozat, amelyet egy tévébemondó olvasott be.

A nyilatkozat szerint a helyi idő szerint szerda hajnalban végrehajtott rakétakísérletet előző nap rendelte el az ország legfelső vezetője, Kim Dzsongun.

A dokumentumban Észak-Korea azt állította, hogy "felelős nukleáris hatalom", hadászati fegyvereit pedig azért fejlesztette ki, hogy

megvédje magát "az amerikai imperialisták nukleáris zsaroló politikájától és fenyegetésétől".

Észak-Korea legutóbbi rakétakísérletéről szóló tudósítás egy tokiói pályaudvar tévéképernyőjén Forrás: MTI/AP/Kambajasi Sidzuo

Számos nukleáris szakértő szerint Észak-Koreának ugyanakkor be kell még bizonyítania, hogy sikerült minden technikai akadályt leküzdenie, beleértve a nukleáris robbanófej célba juttatását interkontinentális rakétával, de erre is sor kerülhet hamarosan.

Jeffrey Lewis a nemzetközi tanulmányok Middlebury Intézetének egyik vezetője azt mondta:

Kim Dzsongun fotója a tokiói pályaudvar tévéképernyőjén Forrás: MTI/EPA/Franck Robichon

Az AP hírügynökség azt írta, hogy a mostani rakétakísérlet kihívás a Trump-kormányzatnak, amely nemrégiben helyezte vissza Észak-Koreát a terrorizmust támogató országok listájára. A teszt egyben lerombolja a kérdés rendezésére tervezett diplomáciai erőfeszítéseket, fokozza a félelmet egy háborútól vagy egy esetleges amerikai megelőző csapástól, továbbá súlyos árnyékot vet a jövő évi phjongcshangi téli olimpiára Dél-Koreában.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!