Langer hosszan kifejti véleményét, miszerint neki tetszik a Német Szociáldemokrata Párt (SPD) ifjúsági szervezetének (Jusos) az ellenállása a politikai tömörülés kormányra lépésével szemben.
Közben barikád másik oldalán, a híres SPD-s kancellárról, Willy Brandtról elnevezett utca 1. szám alatt, Angela Merkel egy új kormánykoalíciót próbál összehozni.
A Szövetségi Kancellári Hivatalban még mindig úgy hiszik, hogy minden maradhat a régiben,
mert a Mutti megoldotta az euró és a bankrendszer válságát, valamilyen mértékben pedig rendezte Görögország helyzetét is.
Kétségkívül a múltban a kancellár számos krízisen sikeresen túllépett,
de a legfontosabbat, a migrációs válságot egyszerűen képtelen volt kezelni.
Ezzel párhuzamosan a német demokrácia működésébe is zavarok léptek fel.
A szerző szerint ez csak a két fő gond, más problémákat, mint például az elszabadult lakbér árakat a nagyvárosokban, a digitalizáció stagnálását és az időskori elszegényedést most nem részletezi.
Merkel még a múlthéten is arról beszélt, hogy nézzék meg mi lehet a nagykoalícióból.
Marko Langer hozzátette:
így nem lehet folytatni, mert az emberek nem egy fizikai kísérlet eszközei, ami által majd megtudják vizsgálni hogyan reagálnak bizonyos dolgokra.
A későbbi kancellár fizikából írt doktori disszertációjának a címe „Reakciók mechanizmusa bomlás közben" volt. A publicista azon a véleményen van, hogy most pontosan ezt látjuk a német belpolitikában is.
Amikor meghiúsultak a tárgyalások a Kereszténydemokrata Unió (CDU), Bajor Keresztényszociális Unió (CSU), a Zöldek és a Német Szabaddemokrata Párt (FDP) között, akkor a teljes sajtó szerint a liberálisok elnöke, Christian Lindner volt a hibás.
Amikor a CDU-CSU képtelen volt kialakítani egy közös stratégiát az illegális migráció kérdésében, akkor Horst Seehofer bajor tartományi kormányfő lett a bűnbak.
Azért pedig, mert a szociáldemokratákkal nem haladnak a tárgyalások, nyilván az SPD vezetői a hibások és még véletlenül sem Merkel!
Ha a kancellár nem akar kisebbségi kormányt, akkor be kell fejeznie az egészet!
Egy Bundestag szavazás esetén vajon lehetne egyértelmű többsége? Ez egyáltalán nem biztos. Az eredmény a bomlás lenne, akárcsak a fizikában vagy a kémiában.
Ha előrehozott választásokat rendeznének, akkor az SPD nagyjából 18%-ot kapna, míg a CDU 30% alatt lenne.
Ez azt jelentené, hogy nem lenne többsége a két nagy néppártnak a Bundestagban.
Langer szerint, ha az SPD vezetősége egy kicsit is őszinte lenne, akkor azt mondta volna, hogy csak abban az esetben lépen szövetségre a CDU-CSU-val,
ha nem Merkel lesz a kancellár.
Az anarchia csak egy része a problémáknak. A másik gond az, hogy aki belépett Angela Merkel alattomos játékába, annak nincs túl sok esze. A 2017. szeptember 24-én rendezett választások óta a helyzet alapvetően megváltozott Németországban.
Hat politika tömörülés van a berlini törvényhozásban,
amiből négy nem akar részt venni a kancellár játékaiban.
A németek ennél sokkal többet érnek!
A Mutti viszont így képtelen egy kormányzóképes többség kialakítására. Az ő ideje már lejárt.