A bolgár újságírónő holttestét négy napja találták meg szülővárosa, Rusze egyik parkjában.
Teodor Atanaszov, a bolgár belügyi tárca regionális igazgatóságának vezetője ugyanakkor a BTA hírügynökséggel közölte, hogy jelenleg egy
román útlevéllel rendelkező ukrán állampolgárt hallgatnak ki a gyilkossági üggyel kapcsolatban.
A szófiai belügyminisztérium szóvivője nem cáfolta, de nem is erősítette meg ezeket a híreket. Hozzátette: a tárca a nap folyamán közleményt adhat ki erről.
A román külügyminisztérium közlése szerint Bukarestet eddig nem értesítették arról, hogy a nyomozással összefüggésben őrizetbe vettek vagy letartóztattak volna egy román állampolgárt, illetve konzuli segítségért sem folyamodtak a bolgár hatóságok.
A szófiai román nagykövetség figyelemmel kíséri az ügyet,
és a szóban forgó személy kilétére, illetve állampolgárságára vonatkozó információk megosztására kérte a helyi hatóságokat" - idézi a külügyi tárca közleményét a Mediafax román hírügynökség.
A Monitor.bg hírportál pedig úgy tudja, hogy az ügyben számos gyanúsított van. A rendőrség vizsgálja annak lehetőségét is, hogy a gyilkos Romániába szökött. A hírportál szerint az egyik gyanúsított ruszei lakásán
a hatóságok állítólag megtalálták az újságírónő személyes holmijait is.
A nemi erőszak és brutális gyilkosság áldozatává vált Marinova egy kis ruszei tévécsatorna,
a TVN egyik igazgatója és két oknyomozó programjának műsorvezetője volt,
és korrupciós ügyek feltárásával foglalkozott. Legutóbb a GP-gate nevű ügyön dolgozott, melyben több újságíró annak járt utána, hogy
építési vállalkozások és tanácsadó cégek hogyan rövidítették meg az adófizetőket több millió levával európai uniós támogatásokból.
Az ügy onnan kapta nevét, hogy az esetenként a projektek 30-40 százalékát kitevő korrupciós felárak szálai a GP nevű vállalatcsoportnál futottak össze.