Az álfilantróp milliárdos fia, Alexander Soros, az utóbbi hónapokban körbeturnézta a balkáni országokat, amelyről Instragam-oldalán gondosan, minden alkalommal beszámolt.
A hazai és külföldi balliberális elit azt igyekszik megetetni a közvéleménnyel, hogy a Nikola Gruevszkivel szembeni eljárás tiszta és törvényes volt, és szó sincs arról, hogy az erősen bevándorlás-ellenes miniszterelnököt azért kellett „kivonni a forgalomból” Macedóniában, mivel teljesen szembement a balkáni országban jelentős teret nyert spekuláns, Soros György érdekeivel.
Alex Soros azonban csúnyán lebuktatta a birodalmat. Hiszen a kis „trónörökös” idén májusban Macedóniában járt, ahol Gruevszki utódjával, a már Sorosék szájízének sokkal jobban megfelelő vezetővel, Zorán Zaevvel találkozott.
Aki természetesen szívélyesen fogadta a trónörököst. Alex Instragam-oldalán meg is jegyzi az új kormányfőről, hogy milyen sokat tett a macedón multikulti terjesztéséért, felvirágoztatásáért.
Érdemes újra megjegyezzük: Gruevszki történetének kiindulópontja 2016 decembere, amikor előre hozott parlamenti választást tartottak Macedóniában. Itt Gruevszki pártja, a jobboldali Belső Macedón Forradalmi Szervezet – Macedón Nemzeti Egység Demokrata Pártja (VMRO-DPMNA) nyert, ők szerezték a legtöbb mandátumot. Többséget azonban nem tudtak szerezni. Ezután beindultak a politikai manőverezések, amiből Gruevszki ellenfelei jöttek ki jobban:
a választáson második legjobb eredményt elérő kommunista utódpárt, az SDSM kezébe került a kormányrúd, akik az albán nemzetiségi mozgalmakkal koalícióban vették át az ország irányítását, a szociáldemokrata és fentebb Alexander Sorossal pózoló Zoran Zaev vezetésével.
Ezzel Gruevszki elvesztette a hatalmat, és komoly erők mozdultak meg ellene, pedig Zaev kormányának minimális többsége van csak.
Azaz a kis Sorossal mutatkozó Zaev személyében egy olyan elnököt választottak, aki nyugodt szívvel átengedett minden hatalmat a spekuláns érdekeinek.
A jobboldali elnök távozásával Soros György rátette kezét a fejlesztési pénzekre, és kiépítette szerteágazó hálózatát Macedóniában, de a média egy jelentős részét is bekebelezték. Így könnyen országos tüntetési hullámot tudtak kirobbantani Gruevszkiék elleni mondvacsinált korrupciós vádakkal.
A botrányok közepette kialakult nemzetközi nyomásra létrehozták a Különleges Ügyészi Hivatalt (SJO), amelynek tagjai szintén Soroshoz köthetőek, így nem csoda, hogy Gruevszki és más, kizárólag jobboldali politikusok ellen emelt vádat a szervezet, a Zaev elleni nyomozásokat pedig villámgyorsan lezárták. A történet innentől pedig ismerős.
A fentiek alapján nem csoda, hogy a spekulánsnak és fiának ennyire fontos Macedónia, hiszen komoly üzleti és politikai érdekeltségei vannak már a balkáni országban. Mondjuk ki: átvették a hatalmat.
No de visszatérve Sorosék balkáni terjeszkedésére, kijelenthető, hogy Szerbiába gyakorlatilag hazajár Alex, hiszen egy éven belül háromszor is volt hivatalos látogatáson a déli szomszédunknál.
Mindhárom alkalommal Alexandar Vucic szerb államfő fogadta, azaz a birodalom „trónörököse” lényegében állam- és kormányfőkhöz méltó fogadtatásban részesült Szerbiában is. (Holott soha senki semmilyen közfeladat gyakorlására nem választotta meg.)
Alex Soros arról is beszámolt Facebook-oldalán, hogy milyen ügyekben tárgyaltak Vuciccsal, és kiderült, hogy:
De ha az ember követi az ifjabb Soros Instragam-tevékenységét, érthetővé válik Sorosék albánok iránti elkötelezettsége, hiszen láthatóan baráti, jó viszonyt ápol az albán miniszterelnökkel is Alex.
Erre utal az is, hogy láthatóan nemcsak hivatalos úton járt már a balkáni országban, hanem lazítani is.
Ennek kapcsán meg kell jegyezni azt is, hogy arról cikkeztek mostanság az Egyesült Államokban, hogy az albániai nagykövet, David Lu Kirgizisztánban folytatja a külszolgálatot a Szenátus jóváhagyásával. Lút egyértelműen Soros emberének tartják, és hozzáteszik, hogy Lu a nyílt társadalom tanait mind ez idáig széleskörűen terjesztette az albán fővárosban, Tiranában.
Így nem csoda, hogy a nyílt társadalmi „tanok” magjainak elvetését követően ilyen szívélyesen fogadják Sorost Albániában.
De Koszovóban is járt a kis Soros, ahol szintén királyhoz méltó fogadtatásban részesült Alex, hiszen mind az államfő, mind pedig a miniszterelnök fogadta.
Ha pedig Alex Soros utazásai nem győznének meg kellően bennünket arról, hogy az álfilantróp most épp a tőlünk délre lévő országokban szeretne gyökeret verni, magyarul ügyeskedni és vélhetően jó sok pénzt keresni, akkor biztosan meggyőz bennünket az apa és fia által jegyzett véleménycikk, amelyet a New York Timesban jelentettek meg idén júniusban.
A cikk címe: „In the Balkans, a Chance to Stabilize Europe” azaz a „A Balkánon, Esély Európa stabilizálására”.
Ebben Soros György és fia egy balkáni gazdasági unió létrehozását sürgeti, amelyet a térség nagy gazdasági lehetőségeként kíván beállítani. Hogy ez miért lenne annyira jó lehetőség a régió országainak, az nem derül ki a cikkből, az azonban igen, hogy az EU-nak és az Egyesült Államokkal rossz lenne. A cikk szerint ugyanis javulnának a Balkán tárgyalási pozíciói. Vagyis könnyebben lehetne zsarolni az Európai Uniót.
Ismerve a spekuláns múltját, nem kell nagy képzelőtehetség, hogy rájöjjünk, hogy hogyan kívánja kiaknázni a térségben rejlő lehetőségeket. Nézzünk csak Macedóniára.
Nos, Alex azért mégsem csak a balkáni országokban járt az elmúlt időszakban, hiszen a szomszédos Ausztriában is megfordult kétszer egy éven belül, méghozzá édesapjával együtt, ahol szintén kvázi uralkodókat megillető kiemelt tiszteletben részesítették őket. Tavaly Van der Bellen államfővel, de néhány napja még a konzervatív Sebastian Kurz kancellárral is találkoztak Sorosék. Alex beszámolója szerint itt főképp a Soros-egyetem, a CEU ügye, valamint a nyugat-balkáni integráció került szóba.
A kis Soros világ körüli turnéja során apjával együtt az ENSZ Emberi jogi különmegbízottja is fogadta, de felszólalt a Párizsi Békefórumon is, ahol szintén a világkormányzásról és nyílt társadalomról alkotott vízióit adhatta elő.
Az utóbbi időszakban arról is lehetett olvasni a nemzetközi sajtóban, hogy az Open Society, azaz Soros alapítványa összerúgta a port a Facebookkal, mivel, mint az kiderült a New York Times cikkéből, a közösségi oldal vezetői szerződést kötöttek egy PR-céggel, amely Soros után kutakodott. Patrick Gaspard, az OSF elnöke emiatt levelet írt Sheryl Sandbergnek, a Facebook ügyvezetőjének, amelyben számonkérte a közösségi oldal vezetőjét.
Arról ír a levélben Gaspard, hogy világszerte a jobboldal minden erejét összeszedve próbálja „démonizálni” Soros Györgyöt a Facebookon, miközben őt és az alapítványát súlyosan, életveszélyesen megfenyegették a levélbombával, amit a házához küldtek.
Vagyis Gaspard az álfilantróp házához küldött csőbomba hátterében a Facebookot, illetve az ott megjelenő, a spekuláns elleni bejegyzéseket látja.
A fenti esetet megelőzte, hogy Soros a davosi, januári világgazdasági fórumon a Google-t és a Facebookot a „társadalom fenyegetésének” nevezte, de korábban támogatta a „Freedom from Facebook” mozgalmat is.
Erre volt a közösségi oldal logikus üzleti válasza, hogy a fentebb már említett Definers nevű céggel szerződést kötöttek. A megbízás arra szólt, hogy a cég derítse ki, hogy volt-e bármilyen pénzügyi érdekeltsége Sorosnak, hogy Davosban kikelt a Facebook ellen.
Az OSF-vezető Gaspard levele után a Facebook természetesen meghunyászkodott, és egy nappal később arról számolt be egy másik nyilvános levél, hogy már telefonon beszélt Sandberg és Gaspard a témáról, és egy „független” vizsgálatot fognak kezdeményezni az ügyben.
Szóval
gyorsan kiderült, hogy ki a főnök.
Zuckerberg európai hatalmakat semmibe vehet, ha meghallgatásra hívják, de Soros előtt vigyázba kell állnia.