A jelentés szerint a 67 éves Murszi éppen egy meghallgatáson vett részt az ellene kémkedési vádakkal indított bírósági eljárás keretében, amikor elájult, majd rövid időn belül meghalt.
Bírósági források szerint percekkel a halála előtt a meghallgatáson arról beszélt, hogy számos olyan titok birtokában van, amelyek felfedése akár a szabadulását is biztosíthatná,
mégsem mondhatja el ezeket, mert az ártana Egyiptom nemzetbiztonságának.
Murszi fia, Ahmed is megerősítette apja halálhírét a Facebookon.
Mohamed Murszi 2012. június 30-tól 2013. július 3-ig volt Egyiptom elnöke.
A 2012-ben hatalomra lépő Mohamed Murszi, Egyiptom demokratikusan megválasztott elnöke ellen hatalmas tömegek tüntettek, majd a hadsereg 2013-ban el is távolította őt tisztségéből, mert azzal vádolták, hogy támogatja az iszlamista mozgalmakat, elsősorban az azóta betiltott Muzulmán Testvériséget.
A Muzulmán Testvériséget terrorszervezetnek nyilvánították, és 2013 óta több tízezer embert vettek őrizetbe.
A volt elnök azóta börtönben volt, és több perben elítélték.
Húszéves börtönbüntetését töltötte erőszakra való felbujtásért: az ítélet szerint Murszi erőszakos összecsapásokra buzdította híveit az ellene tüntető tömeggel szemben 2012 végén. A megbuktatott államfőre emellett egy 25 éves börtönbüntetést is kiszabtak bizalmas dokumentumok kiszivárogtatása miatt Katarnak.
Mohamed Szudan, a Muzulmán Testvériség egyik londoni vezetője úgy vélte:
Murszi halála előre kitervelt gyilkosság volt, mert az egykori elnöktől megtagadták a gyógyszereket és a látogatásokat, és alig lehetett bármit tudni egészségi állapotáról.
Murszit a dél-kairói Tora börtön egy különleges szárnyában őrizték, ahol jogvédők szerint a fogva tartási körülmények messze elmaradtak az egyiptomi és nemzetközi standardoktól.