A spanyol állami közlönyben (BOE) már közzétett határozat szerint a hivatalos választási kampány november elsején kezdődik, és nyolc napig tart majd.
A választásokat követően az új parlament december 3-án tartja meg alakuló ülését.
Ezzel véget ért a spanyol demokrácia XIII. parlamenti ciklusa, amely a második legrövidebb volt az ország történetében, összesen 126 napig tartott.
Ezalatt a felsőház (szenátus) mindössze egy, az alsóház (kongresszus) két rendes ülést tartott, utóbbit egyszer rendkívüli ülésre is összehívták, valamint eredménytelen miniszterelnök-választást is tartottak.
A baloldali többségű spanyol parlament ebben a ciklusban egyetlen jogszabályt sem fogadott el.
Novemberben a választók ismét 350 alsó- és 208 felsőházi képviselői hely sorsáról döntenek.
A megismételt választás kampányidőszaka egy héttel rövidebb lesz a szokásosnál, ahogy a pártok is kevesebb kampánytámogatást kapnak, mint egyébként.
Erről 2016-ban döntöttek, amikor szintén meg kellett ismételni a választásokat, mert az akkori győztes konzervatív Néppártnak (PP) nem volt többsége a törvényhozásban, így nem tudott kormányt alakítani.
Hasonló belpolitikai helyzet állt elő most is;
az erősen bevándorláspárti Spanyol Szocialista Munkáspárt (PSOE) áprilisban megnyerte a választásokat, de nem akkora fölénnyel, hogy önállóan kormányozzon.
Az Unidas Podemos (Együtt képesek vagyunk) szélsőbaloldali párttömörüléssel folytatott koalíciós tárgyalásai pedig sikertelenek voltak.
Spanyolországban négy éven belül ez lesz a negyedik általános parlamenti választás,
de a legfrissebb közvélemény-kutatások szerint nem kizárható, hogy ez sem hozza meg a kialakult patthelyzet feloldását.