Az európai parlamenti képviselőket sokszor még az egyértelmű összeférhetetlenség sem zavarja. Jó példa erre Petra Kammerevert német szocialista – S & D frakcióban – tevékenykedő politikus,
aki 2014 óta összesen már 240 ezer eurót – azaz közel 80 millió forintot – is kereshetett külső munkák révén az európai parlamenti juttatásain túlmenően.
A német szocialista EP-képviselő még a látszatra sem ad, hiszen úgy kapta meg az Audiovizuális médiaszolgáltatásokról szóló irányelv társelőadói szerepét, hogy közben „másodállásban” véletlenül épp a Nyugatnémet Rádió és Televízió (WDR) felügyelő és programbizottságának is tagja volt.
A botrány akkor robbant ki, amikor Politico megírta, hogy a szocialista képviselő karöltve Sabine Verheyen Néppárti képviselővel, havi juttatást kapott a WDR-től. Több EP-képviselő is aggasztónak nevezte, hogy a Kammerevert és Verheyen a WDR és így az ARD Csoport fizetési listáján szerepel, miközben egy médiaszolgáltatásokról szóló irányelven dolgozik.
Pénz beszél, így könnyen lehet, hogy az irányelv tükrözni fogja a fenti médiaholdingok érdekeit.
Ezek a vállalatok ugyanis érdekeltek az innovatív szolgáltatók – pl. a Netflix – szigorúbb szabályozásában.
Így tehát a jogállamiságról, átláthatóságról és a korrupció visszaszorításáról hazánkat folyton kioktató brüsszeli politikusok vígan megengedik maguknak, hogy ugyanazon területen tevékenykedjenek politikusként, mint ahonnan egyébként fizetést is kapnak.
Azaz a látszat minimumára sem adva képviselnek Európa legfontosabb döntéshozó szervezetében nagyvállalati érdekeket pénzért. Mi ez, ha nem a korrupció maga?