Az elnök hangsúlyozta:
igazságszolgáltatásra van szükség, nem káoszra.
Leszögezte, hogy Floyd halála a minneapolisi utcán "súlyos tragédia", de szerinte éppen a férfi emlékét gyalázzák meg a lázongók, a fosztogatók és az anarchisták.
Határozottan ellenzem, hogy bárki visszaéljen ezzel a tragédiával, fosztogasson és raboljon, megtámadjon és fenyegessen másokat
- fogalmazott.
Trump szavai szerint a jogállamiság, a törvények tisztelete az ország "koronaékszere", és emiatt a kormányzat mindent megtesz majd azért, hogy véget vessen az erőszaknak. Az elnök órákkal korábban azt mondta újságíróknak, hogy
az erőszakért a radikális baloldal a felelős.
William Barr igazságügyi miniszter pedig szombati sajtókonferenciáján úgy fogalmazott, hogy a szélsőbaloldali és anarchista csoportok foglyul ejtették a tüntetéseket.
George Floyd halálának körülményeiről a jelenlegi információk szerint azt lehet tudni, hogy négy rendőr igazoltatás után földre teperte a 46 éves férfit, aki csak annyit tudott mondani, hogy nem kap levegőt, amikor az egyikük a nyakára térdelt, a férfi később, a kórházban halt meg.
Több városban egyelőre nem sikerült megfékezni az erőszakot. Ráadásul a feltüzelt tüntetők
gyújtogatnak és fosztogatnak is.
Los Angelesben több mint 500 embert tartóztattak le, Eric Garcetti polgármester helyi idő szerint szombat estétől ismételten kijárási tilalmat rendelt el.
Michael Hancock, a coloradói Denver és Ted Wheeler, az oregoni Portland polgármestere szintén kijárási tilalmat rendelt el, miután a demonstrálók mindkét városban ablakokat törtek be, üzletek ajtóit feszítették fel, és összecsaptak a rendőrökkel.
New York polgármestere, Bill de Blasio szombaton bejelentette: felelősségre fogják vonni az erőszakos tüntetőket. A városban szombaton több mint 200 demonstrálót vettek őrizetbe. Különösen New York Brooklyn negyedében veszélyes a helyzet, ahol a tüntetők gyújtópalackokat hajigálnak, és az egyik rendőrőrsre is Molotov-koktélt dobtak. Rohamrendőrök néznek szembe a demonstrálókkal, gumibotokkal, könnygázgránátokkal próbálnak véget vetni az erőszaknak.
Washingtonban, a Fehér Ház körül négyes sorban állnak az állig felfegyverzett rohamrendőrök, miközben a tüntetők száma egyre növekszik.
Greg Abbott texasi kormányzó bejelentette, hogy három nagyvárosba, Austinba, Dallasba és Houstonba több mint 1500 lovas rendőrt vezényeltetett.