Rossz horrorfilmbe illő jelenet - Seattle, Washington állam, USA, 2020.szeptember 8.
Szeptember 8-án egy nő bozótvágó késsel támadt egy biztonsági őrre a város egyik rendőrőrse közelében egy időben azzal, hogy ott BLM-es tüntetések zajlottak. A nő amikor meglátta az egyenruhás biztonsági őrt, kiabálva követelte, hogy vallja be, hogy rendőr. Amikor a férfi szótlanul hátat fordított neki, ő elővett az autójából egy machetét és az őrre támadt, legalább két sebet ejtve rajta. Az 50 éves férfinek sikerült egy épületbe menekülnie és magára zárnia az ajtót. A nő visszatért az autójához és elmenekült. A környéken randalírozó vandálok látva a sebesült férfit egy ideig félbehagyták a szemeteskonténerek gyújtogatását, és az őr segítségére siettek. Végül a kiérkező rendőrök nyújtottak neki szakszerű elsősegélyt. A rendőrség ezután megtalálta a támadót és őrizetbe vette.
A szavazók már az USA egyik legprogresszívebb államában sem támogatják az utcai tüntetéseket - Oregon, USA
Egy közvélemény-kutatás szerint Oregon állam, híresen baloldali szavazóinak többsége sem támogatja a tüntetéseket, és azt várná a rendőrségtől, hogy erélyesebben lépjen fel. Eközben Ted Wheeler, Portland demokrata polgármestere megtiltotta a rendőrségnek, hogy a könnygáz egyik fajtáját bevesse. Egy nyílt végű kérdésre válaszolva az oregoniak egyharmada azt a választ adta, hogy a tüntetések jelentik a legfontosabb kihívást az állam számára. A válaszadók kétharmada nem támogatja a megmozdulásokat, több mint felük szerint a tiltakozások erőszakos formát öltenek, és 42% mondta azt, hogy a rendőrség nem tesz eleget a megfékezésükért.
Az egyetemek továbbra sem bírnak magukkal - Michigan, Dearborn Egyetem
A michigani Dearborn Egyetem bajba került, mivel két rendszeresre tervezett bőrszín szerint szegregált workshop okozott közfelháborodást. Olyan kötetlen beszélgetésekről van szó, ahol egy érzékeny moderátor irányításával egyrészt a színesbőrű, másrészt a „nem-színesbőrű" diákok külön-külön beszélhették volna ki a faji identitásukból fakadó problémákat. Az egyetem töredelmesen elnézést kért a workshopok elnevezéséért, bár úgy érzik, hogy a megközelítéssel magával nincs baj.
Muhlenberg Egyetem, Pennsylvania
Az egyetem Multikulturális Életnek Szentelt Hivatala közleményben jelentette be, hogy augusztus 14-én panasz érkezett hozzájuk, mivel az egyetemi könyvesbolt olyan orvosi maszkokat árul, amin a „thin blue line" elnevezésű amerikai zászló látható. A zászló a rendőrök életének fontossága melletti kiállást jelképezi. A Hivatal mélységes döbbenetének és sértettségének adott hangot és követelte a szerintük „fasiszta szimbólum" azonnali eltávolítását a campus területéről. Az egyetem rektora és dékánja azonnal reagált a követelésre és eltávolíttatták a jelképet.
Merénylet rendőrök ellen - Los Angeles, USA, 2020. szeptember 13.
Egy ismeretlen, feketebőrű 28-30 éves férfi megkísérelt meggyilkolni két városi rendőrt. Egy utcai kamera rögzítette, hogy a támadó fényes nappal odasétál egy parkoló rendőrautóhoz, majd közvetlen közelről tüzet nyit és elszalad. Az autóban tartózkodó mindkét rendőr - egyikük egy 31 éves rendőrnő, egy hatéves kislány édesanyja -, súlyosan megsérült, és azonnali, életmentő beavatkozásra volt szükségük. A kórházban azonban megjelentek a Black Lives Matter aktivistái, és elzárták az intenzívosztály ki- és bejáratát, ahol több más minősíthetetlen megnyilvánulás mellett azt skandálták, hogy „haljanak meg a rendőrök!" Ennek ellenére úgy tűnik, az életmentő műtétek sikerrel jártak és mindkét rendőr túl van a közvetlen életveszélyen. Bár mindketten fejlövést szenvedtek, a csodával határos módon túlélték a merényletet. Kikerült egy másik felvétel is, amin fekete szemtanúk egy csoportja látható amint közvetlenül a merénylet után hangosan ünnepelnek az utcán:
Lázongások a semmiért - Lancaster, Pennsylvania, USA, 2020 szeptember 14.
Erőszakos lázongás tört ki Lancasterben, Pennsylvania államban, miután egy rendőr agyonlőtt egy 27 éves feketét, mivel az késsel támadt rá. A rendőrt szeptember 13-án Ricardo Munoz édesanyjának a házához hívták ki, mivel a fiatalember erőszakoskodott az asszonnyal. Munoz a rendőr érkezését követően egy konyhakéssel azonnal támadásba lendült. A rendőrség hiába hozta szinte azonnal nyilvánosságra a testkamera felvételét, mely minden kétségen túl bizonyítja a fegyverhasználat jogosságát, a helyi Black Lives Matter a már megszokott tombolással reagált. Üzleteket fosztottak ki, gyújtogattak, körbevették a rendőrség épületét, betörték az épület ablakait, és a város utcáin barikádokat építettek.
A gyújtogató gyorsan szabadult, és újabb tüzeket okozott - Portland, Oregon, USA
Napok óta súlyos erdőtüzek pusztítanak az Egyesült Államok nyugati partján, így Oregonban is. Legkevesebb 35 ember vesztette életét a tüzekben. Bár az erdőtüzek az év ezen szakaszában megszokott jelenségnek számítanak, idén a szokásosnál is több tűz mögött emberi felelőtlenség és szándékos gyújtogatás áll. Ilyen körülmények között esett meg az a furcsa eset, hogy szeptember 13-án egy, valószínűleg zavart elméjű portlandi lakos úgy tudott több tüzet is gyújtani, hogy már az első után is letartóztatásba került. Szemtanúk segítségével a rendőrség viszonylag gyorsan letartóztatta a 45 éves Domingo Lopezt, aki alaposan gyanúsítható volt egy tűz szándékos okozásával. A férfi be is ismerte a tettét, és elmondta, hogy a tüzet egy Molotov-koktéllal gyújtotta. A rendfenntartók találtak is nála egy ilyet. Vádat emeltek ellene szándékos gyújtogatás miatt, azonban még aznap szabadlábra is került, ráadásul óvadékot sem kellett fizetnie. Ezek után a férfi további hat kisebb tüzet gyújtott mire végül ismét letartóztatták, és további vádemelések után kórházba juttatták, ahol kivizsgálják az elmeállapotát. Lopez mellett számos más gyújtogatót tartóztattak le az elmúlt időszakban.