Egyre súlyosabb a helyzet Afrikában a nigeri puccsot követően. A világ egyik legjelentősebb uránexportőrétől nagyban függnek a franciák, ezért továbbra sem lehet tudni, hogy Párizs beavatkozik-e visszaállítani Mohamed Bazoum kormányát, akár katonai erővel is.
Mindenesetre a franciák megkezdték állampolgáraik kimenekítését az országból.
Eközben az ECOWAS (a Nyugat-Afrikai Országok Gazdasági Közössége) ultimátumot intézett a puccsisták felé. Amennyiben egy héten belül nem áll helyre a rend Nigerben, vagyis nem adják vissza az ország irányítását az előző kormánynak, akkor súlyos szankciókat vezetnek be, és azt sem zárták ki, hogy katonailag beavatkoznak. A kifizetéseket már leállították Niger irányában, valamint zárolták a puccs vezetőinek számláit is.
A Le Figaro arról ír, hogy Burkina Faso, valamint Mali kormányai - amelyek szintén puccs által kerültek hatalomra - nyilatkozatban jelezték, hogy a katonai beavatkozás Nigerben egyenlő lenne a hadüzenettel az említett országoknak is, valamint kilépnének az ECOWAS-ból is.
Nigerben egyébként jelenleg 1500 francia katona állomásozik.
A Wagner-csoport vezetője, Jevgenyij Prigozsin is jelezte az érdeklődését a nigeri-helyzet iránt. Szerinte az afrikai ország a gyarmatosítók ellen folytat nemes küzdelmet. Szerinte néhány ezer Wagner-harcos képes lenne rendet tenni az országban és leszámolni a terroristákkal. Prigozsin egyébként ott volt az orosz - afrikai csúcson is Szentpéterváron, ahol több afrikai vezetővel találkozott. A Wagnernek fontos érdekeltségei vannak a kontinensen, köztük arany- és gyémántbányák, de bizonyára a nigeri urán is érdekli őket.