Ahogy megírtuk, Ascher Tamás először eljátszotta, hogy fogalma sincs a botrányról - rendkívül hihető -, majd amikor Máté Gábortól (a színjáték szerint) megtudta, hogy miről van szó, azt közölte, neki ehhez semmi köze, ez Máté Gáborra tartozik.
Majd amikor Máté Gábort elérte az Origo, az igazgató arra hivatkozott, hogy ő már mindent megírt a Magyar Nemzetnek.
Ami ugye hazugság: nem írt meg mindent, arra a kérdésre meg főleg nem válaszolt, hogy nem találja-e aggályosnak (magyarul: szerinte normális-e), hogy egy politikai pártnak (egyetlen pártnak, éppen a fenntartó vezető pártjának) ilyen pofátlan kedvezményt ad.
Vagyis, így oldotta meg a Máté Gábor-Ascher Tamás kettős, hogy ne kelljen számot adni botrányukról. Így trükköznek, így lapítanak.
A Katona megmosolyogtató közleménye szerint egyébként az MTA-nak, az ügyvédi kamarának vagy bankoknak is adnak kedvezményt (tegyük hozzá: páratlan szociális érzékenység, hogy akadémikusoknak, ügyvédeknek és bankároknak adnak olcsóbb jegyeket, pontosan ez a réteg az, amely nem tudja megfizetni a színházjegyeket). És egyébként is tartottak Black Friday-t, 40 százalék kedvezménnyel. (Hol a híres Katona-telt ház??? Lehet, hogy ez is csak hazugság???)
És - bizonyítva, hogy politikailag mennyire semlegesek - a közleményben szidni kezdték a kormány gazdaságpolitikáját.
Az Origónak egyébként még baloldali vagy ahhoz közelinek mondható színházvezetők is abszurdnak tartották a Katona párttámogatását.
Ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász szerint a Katona feltehetően bűncselekményt követett el. Túl az egész akciójuk - fogalmazzunk így - pofátlanságán.