Az athéni egyetem szeizmológiai laboratóriuma és az Egyesült Államok földtani intézete megerősítette, hogy a rengés szerdán este 20:20-kor érte a népszerű turistacélpontot. Az Európai-Mediterrán Szeizmológiai Központ (EMSC) szóvivője így nyilatkozott:
Az előzetes adatok alapján a rengés nem okozhatott jelentős károkat, de valószínűleg sokan érezték a rengéseket az epicentrum környékén.
Görögország szeizmikusan rendkívül aktív régióban fekszik. Egy 5,1-es erősségű földrengés rázta meg Evia szigetét is tavaly novemberben, amelyet Athénban is éreztek.
Görögország a Földközi-tenger keleti részén, az afrikai és az eurázsiai lemezek közötti összetett geológiai határzónában fekszik.Görögország északi része az eurázsiai lemezen, míg déli része az égei-tengeri lemezen fekszik.
A mediterrán ország meteorológiai szolgálata szerdán hőségriadót rendelt el csütörtök este 8 óráig. Görögország középső és déli részein az iskolák is zárva tartanak a hőség miatt.
A hőmérséklet ma meghaladta a 40 Celsius-fokot Közép- és Dél-Görögország nagy részén, beleértve Athén nagy részét és Krétát.
A görög főváros hatóságai a szokatlanul magas hőmérséklet miatt délutánra bezárták az Akropoliszt - az ország legnépszerűbb ókori helyszínét, amelyet tavaly négymillióan látogattak meg.
A meteorológusok szerint a magas hőmérsékletet az Észak-Afrikából forró levegőt és port hozó déli szelek okozzák - írta a Sky.
A Vöröskereszt munkatársai palackozott vizet osztogattak a turistáknak.
Vassilis Kikilias, a polgári védelemért felelős miniszter szerint csütörtökön a magas hőmérséklet és a szél miatt különösen nagy az erdőtüzek kialakulásának kockázata.
Tavaly augusztusban az országban 23 év óta nem látott erdőtüzek pusztítottak.
Emberek ezrei kényszerültek menekülni a görögországi Rodosz szigetén pusztító tüzek elől, majd egy hónap múlva az ország több részén ismét magas riadókészültség volt érvényben. Több mint 80 tűzesetet jegyeztek fel.
Korábban arról is beszámoltunk, hogy a pokoli meleg és száraz időjárás miatt erdőtüzek tombolnak Ciprus is.