Több halasztás után a Boeing által tervezett űrhajó, fedélzetén két űrhajóssal, június 5-én indult a világűrbe a floridai Kennedy Űrközpontból, és 24 órás repülés után csatlakozott az ISS-hez. Tervek szerint Butch Wilmore és Suni Williams egy hetet töltöttek volna az űrállomáson.
A visszatérést azonban először június 18-ára, majd június 28-ára halasztották, mert meghibásodott a manőverezést segítő 28 hajtómű közül öt, és kisebb héliumszivárgást is észleltek.
A NASA most azt közölte, hogy semmi sem sürget, mivel az űrállomás jócskán fel van töltve készletekkel és augusztus közepéig nem tervezik új lakó érkezését sem.
Az űrkapszula az ISS-ről való leválás után mintegy hat órával érne földet a helyi időjárási viszonyoktól függően Új-Mexikó, Utah vagy Arizona állam sivatagi területén vagy más, előre számba vett helyszíneken.
Ahogy arról korábban az Origón is beszámoltunk, május 7-én, nem sokkal a felszállás előtt lefújták a Boeing első, embert szállító űrkapszulája, a Starliner első legénységi tesztrepülését.
Később, május 18-án kis mértékű héliumszivárgást fedeztek fel a Boeing cég Starliner űrszondája szervizmoduljában, ezért másodszorra is elhalasztották annak fellövését. Május 22-én a NASA harmadszorra is elhalasztotta az űrhajó indítását.