A légitársaság közleményében azt írta, hogy az 1001-es járat fedélzetén nem történt sérülés.
A kereket Los Angelesben megtaláltuk, és vizsgáljuk, mi okozta a gép meghibásodását
- áll a közleményben.
A gépen 174 utas és 7 fős személyzet tartózkodott. Ez a legújabb drámai meghibásodás a Boeingnél - írta az AP.
Ahogy arról az Origo is számos cikkben beszámolt, ehhez a géptípushoz köthető az elmúlt évek számos súlyos katasztrófája.
A Boeing repülőgépeinél felmerült gondokra különösen nagy figyelem irányul azóta, hogy idén januárban az egyik MAX típusú gépnek repülés közben kiszakadt az oldalpanelja. Azóta kiderült: az egykor mintaadónak tekintett vállalat súlyos, a gyártás minőségét érintő problémákkal küzd, melyek hatással lehetnek a repülésbiztonságra.
A katasztrófák után az egész világon felfüggesztették az érintett géptípus használatát. Később bebizonyosodott, hogy a Boeing felelős az átesésgátló rendszernél kimutatott hibáért. Ráadásul néhány évvel a történtek után újabb hibákat tártak fel a vállalatnál, melyek súlyos repülésbiztonsági kockázatokat rejtenek.
Gyanakvásra ad okot az is, hogy kiderült: az elmúlt években, évtizedekben több munkatárs jelezte feletteseinek a gyártásnál tapasztalható gondokat, ám úgy tűnik, ezeket a jelzéseket ignorálták.
Az amerikai Szövetségi Légügyi Hivatala (FAA) közlése szerint át kell vizsgálni a Boeing 737 MAX repülőgépek oldalkormányait mozgató mechanikát. Az FAA szerint a 777-es típus szárnyán lévő üzemanyagtartály szellőzőnyílásához rögzített fémlemez földelés nélkül került felszerelésre, ez azt jelenti, hogy a statikus elektromosság felhalmozódhat, és tüzet vagy robbanást okozhat a repülőgép üzemanyagtartályaiban.
Egy egyelőre meg nem nevezett műszaki probléma miatt felszállás után nem sokkal visszafordult Amszterdamba egy Rio de Janeiróba tartó Boeing 777-es repülőgép júniusban is.
Májusban pedig egy Szingapúrba tartó Boeing 777-300ER típusú gép extrém turbulenciába került, 211 utassal a fedélzeten. Többen az utasok közül súlyos sérüléseket szenvedtek, egy utas pedig meghalt az incidens következtében.
Márciusban kiszakadt egy Boeing oldala, kilenc utas azonnal kirepült és szörnyethalt.
Januárban kigyulladt az Atlas Air Boeing 747-8-as repülőgépe Miami repülőterén közvetlenül a felszállás után. Lángok csaptak fel a gépből, ezért a pilóta kényszerleszállást hajtott végre.
Októberben a Tennessee állambeli Chattanoogában egy FedEx Boeing 757-es repülőgép futóműhiba miatt kényszerleszállást hajtott végre, majd kicsúszott a kifutópálya végéről.
Ahogy az Origo is beszámolt róla, több ezer milliárd forintra perelhetik a Boeinget két halálos repülőgépbaleset miatt az áldozatok családjai.
2018 októberében a Lion Air légitársaság egyik Boeing 737 MAX típusú gépe a Jáva-tengerbe csapódott, a fedélzeten tartózkodó mind a 189 utas meghalt. Majd 2019 márciusában az Ethiopian Airlines ugyanilyen típusú gépe Addis Ababából való indulása után zuhant le, a katasztrófában 157-en haltak meg.
Az amerikai szövetségi ügyészek a héten a Boeingnek azt a választási lehetőséget adták, hogy a cég bűnösnek vallja magát és a büntetés részeként pénzbírságot fizet, vagy bíróság elé áll összeesküvés bűntette miatt. A cég vádalkut kötött.