Scholz szerint ezek a fegyverek elrettentő erőt jelentenek a megelőzésre. "Ez az elrettentés révén fokozza a biztonságot. Mindig aggódunk, hogy meg kell akadályozni a háborút" - tette hozzá Scholz.
Megismételte, hogy Németország fegyvereket ad át Ukrajnának oly módon, hogy elkerülje az Oroszországgal való közvetlen konfrontációt.
Egyértelműek vagyunk a NATO-n belül meghozott döntéseket illetően: nem lesz olyan döntés, fegyverszállítás vagy fegyverhasználati lehetőség, amely Oroszország Ukrajna elleni háborúját Oroszország NATO elleni háborújává változtathatja, de az is világos, hogy a döntéseink mindig az országunk és a NATO biztosítását célozzák
– mutatott rá a német kancellár.
Washington és Berlin július 10-i közös nyilatkozatában kijelentette, hogy az Egyesült Államok 2026-ban megkezdi a nagy hatótávolságú rakéták telepítését Németországban, "amelyek hatótávolsága lényegesen nagyobb, mint a jelenlegi európai szárazföldi erőké".
Anatolij Antonov washingtoni orosz nagykövet rámutatott, hogy az ilyen tervek növelik a rakétaverseny valószínűségét, és ellenőrizetlen eszkalációhoz vezethetnek.
Oroszország az amerikai-német bejelentést fenyegetésnek tekinti és nem marad el a válaszlépéssel sem.