A szálló por nagy koncentrációját az indiai fővárosban a járművek károsanyag-kibocsátása, az építkezések pora és a környező államokból az indiai fővárosba jutó mezőgazdasági tüzek füstje okozza.
A földtudományi minisztérium közlése szerint
az elkövetkező hat napban nem várható javulás, a levegő minősége továbbra is a "nagyon rossz" és a "veszélyes" tartományban marad.
A levegő minőségét jelző index alapján a 401 és 500 közötti érték a "veszélyes" kategóriába esik, míg az Újdelhiben összességében jelenleg mért 384-es érték a "nagyon rossz" tartományba. A "veszélyes" minősítés azt jelenti, hogy
a levegő szennyezettsége ebben a tartományban már az egészséges embereket is érinti, de a betegségekben szenvedőkre különösen veszélyes.
A város 39 mérőállomásának mintegy harmada már 400-nál magasabb értéket mutatott kedden - közölte a Központi Szennyezés-ellenőrző Bizottság (CPCB).
A svájci IQAir csoport kedden a pakisztáni Lahor után a második legszennyezettebb levegőjű városának minősítette Újdelhit.
Alig néhány napja számoltunk be róla, hogy szmogfelhő lepte el Újdelhit. Egészségügyi szakértők szerint a munkába járó ingázók a mérgező szmogtól köhögnek, amely évente ezrek halálát okozza, ennek ellenére a városban kevesen viselnek maszkot.
Pénteken a Diwali, a hindu fények ünnepének ünneplésére használt petárdák füstje miatt emelkedett a légszennyezettség
- írja az AP News.
Korábban olyan sűrű szmog lepte el Újdelhit, hogy elrendelték az iskolák bezárását. 2021-ben a város légszennyezettsége a WHO egészségügyi határértékének 100-szorosára emelkedett, csak az ment az utcára, akinek muszáj volt.