A University College London munkatársai nemrégiben egy tudományos kutatást végeztek, melyben arra voltak kíváncsiak, hogy vajon a férfiak vagy a nők szeretnek-e jobban bosszút állni. A tesztek - egy roppant egyszerű vizsgálat során - kimutatták, hogy az erősebbik nem bosszúszomjasabb, mint a gyengébbik. A tesztalanyok egy szimulációs játékban vettek részt, ahol beépített emberek segítették a kutatók munkáját. A férfiak fele tisztességesen játszott, másik felük csalt, és viselkedésükkel ellenszenvet ébresztettek.
Majd lehullott a lepel, a beépített emberek büntetést kaptak: elektromos sokk várt rájuk. A tesztalanyoknak végig kellett nézniük az összes "kínzást", miközben agyuk aktivitását vizsgálták. A nők általában empátiát éreztek a bűnhődő emberek iránt, még akkor is, ha nem kedvelték az illetőt: agyuk fájdalomközpontjában megnőtt az aktivitás. A férfiak is éreztek részvétet, de csak akkor, amikor számukra szimpatikus ember kapott áramütéseket. Ha ellenszenves alany került a büntetőszékbe, akkor tökéletes közönyt mutattak, s olyan is akadt, aki láthatóan élvezte a dolgot.
A tudósok szerint ezzel egyértelműen bizonyítható, hogy bár általában a nőket szeretik bosszúálló típusként bemutatni, sokkal inkább a férfiak azok, akik egy kellemetlen helyzet után élvezik az elégtételt. Az eredmény azt is alátámasztotta, hogy a gyengébbik nem képviselőiben sérelmeik ellenére is sokkal több az empátia.