Szépítő, méregtelenítő diéta

Vágólapra másolva!
A méregtelenítés szó szerint arra utal, hogy olyan életmódot, kúrát választunk egy adott időszakra, amely hozzásegíti szervezetünket a benne felhalmozódott káros anyagok kiválasztásához. A tisztítókúra nem jelent feltétlen fogyókúrát, de segíti a szervezet egyensúlyát visszaállítani, energiával tölt fel, és egyben szépít is.
Vágólapra másolva!

Rendszeresen ajánlott méregteleníteni szervezetünket. A környezeti káros anyagok, mint például az ólom, a higany, a dioxin és a benzol elraktározódnak a zsírszövetben. Minden egyes étkezéssel magunkhoz veszünk egy parányi adagot ezekből a mérgekből. Csakhogy azután nem maradnak meg a zsírszövetben. Folyamatosan, kis adagokban elárasztják a testet, krónikus fáradtságot hozva, provokálva az Alzheimer-kór, a Parkinson-kór és a rák kialakulását. Méregtelenítéssel megszabadíthatjuk tőlük magunkat. Amikor böjtölünk, a méreg kiáramlik a sejtekből, így a vese és a máj képes kiválasztani őket. Legfeljebb két hétig tartson a méregtelenítő kúra, de ha komoly eredményre várunk, akkor egy hetet mindenképp meg kell próbálni végigcsinálni. A méregtelenítést legjobb gyümölccsel csinálni, továbbá jót tesz, ha időről időre gyümölcs- vagy fehérjenapot tartunk, vagy egyszerűen kihagyjuk a reggelit. Ezek a megnyújtott koplalási időszakok lehetővé teszik a mérgek kiválasztását a sejtekből - olvashatjuk dr. Ulrich Strunz Örök fiatalság - A boldogság szakácskönyve című könyvében.

A méregtenelítés egyáltalán nem haszontalan "divat-ditéta", sok esetben segíthet egészségünk helyreállításában, különös ajánlott azoknak:
- akik egyébként rendszertelenül étkeznek
- dohányoznak, gyakran isznak alkoholt vagy kávét
- akik nap mint nap erős környezetszennyező hatásoknak vannak kitéve (szóval városlakók)
- akik betegek voltak, vagy sokáig szedtek erős gyógyszereket
- erős fizikai vagy lelki megterhelésen vannak túl, vagy folyamatosan erősen stresszes élethelyzetben élnek. Egyszóval szinte mindannyiunkra ráfér egy méregtelenítő kúra.

Hogy működik a diéta?

A mérgektől szervezetünk egy bizonyos mértékig képes megszabadulni. A káros anyagok egy része viszont elraktározódik a sejtekben. A szervezet méregtelenítő folyamatai teljes intenzitással képesek működni, minél fiatalabb, egészségesebb és kiegyensúlyozottabb valaki.
A problémák akkor jelentkeznek, amikor telítődik szerveztünk a mérgekkel, és nem tud megbirkózni hatásukkal, ezt sietteti az idősödés, a tartós stressz, sok munka vagy épp egy súlyos betegség.
A jó méregtelenítő diéta elősegíti, hogy szervezetünk erőre kapjon és a méregtelenítésben fontos szerepet betöltő veséket, májat, beleket, nyirokrendszert a felgyülemlett káros anyagok kiválasztására serkentse.

A jó diéta lassú

A méregtelenítés lassan beinduló folyamat, semmiképp sem egy-két napos kúra. Annyi idő alatt szerveztünkben csak éppen elindulnak a jótékony folyamatok, a káros anyagok a raktárakból lassan bekerülnek a vérkeringésbe, de nem választódnak ki. A pár napos diéták így többet ártanak, mint használnak. Ezért ha rászántuk magunkat, akkor legalább egyhetes, de legfeljebb kéthetes kúrát végezzünk.
A méregtelenítés nem azt jelenti, hogy koplalni fogunk. Nem is a böjtölésről van szó, melyet hosszabb távon kizárólag orvosi felügyelet mellett ajánlunk folytatni. Hanem olyan étrend összeállítását, mely segíti a káros anyagok kiválasztását. Tehát fogyni sem fogunk biztosan.
A méregtelenítő diéta hatékonyságát növeli, ha a megfelelő étkezés mellett nyugodt környezeti körülményeket tudunk teremteni magunknak, esetleg meditációs, relaxáló gyakorlatokat is végzünk, szaunázunk, esetleg jógázunk.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!