La Bonnadiére francia orvos 1867-ben alkalmazta először a tenger gyógyító erejét, és a módszert Thalasso-terápiának nevezte el. A kozmetikai iparban is óriási népszerűségnek örvend, hiszen a cellulit elleni harc legfőbb fegyverévé lépett elő. De a tengerből nyert ápolókincsekkel remekül kezelhető a száraz, durva, erősen pattanásos, olajosan fénylő arc vagy az energiahiánytól szenvedő, láthatóan gyorsan öregedő bőr is.
A Thalasso-kúrát bárki elvégezheti a fürdőszobában, nem kell mindig a gyógyszálló vagy a kozmetikai szalon szolgáltatását igénybe venni. Az legyen a luxus, ez pedig a hétköznapi öröm. Amikor egyedül vagy, akkor élvezd, sósan!
Ivókúra
Kutatások szerint az ásványianyag- és nyomelemhiány sokkal gyakoribb, mint azt korábban feltételezték. Jóval nehezebb pótolni, mint mondjuk a vitaminhiányt. A jód, cink és társaik meghatározott összetételben kell, hogy a szervezetbe kerüljenek. A tengervíz mindezt készen kínálja neked.
Ezért is ajánlott a hígított tengervizes ivókúra. Nem csupán a szervezet ásványianyag-hiányát pótolja, hanem méregtelenít, serkenti az anyagcserét.
Hidratál
A tengeri só a bőrünknek is gyógyír, hiszen hidratáló hatású. A tengerisós fürdők lazító, nyugtató és bőrtisztító hatásuk miatt is kiválóak. Arra ügyeljünk, hogy az ilyen fürdő 20 percnél ne tartson tovább, és utána gyorsan öblítsük le magunkról a sót.
Gyulladásgátló
Az iszap nem csupán a tenger ásványi anyagait tartalmazza, hanem gyulladásgátló is. Az iszapmaszkok és pakolások javítják az arcbőr vérellátottságát. Az iszap szinte magába szívja a szennyeződéseket, a bőranyagcsere végtermékeit, ezáltal pedig tökéletesen tisztít.
Energiazuhany
A vízsugarak stimuláló hatását a tengeri fürdőkészítmények még jobban fokozzák. Egy kis adagot simítsunk el némi vízzel a tenyerünkben, kenjük szét a bőrünkre, s kezdődhet a feltöltődés.