Az álmodó a harmincas évei közepén járó, férjezett nő, egy gyermekkel. A mai nők felgyorsult tempójú életét éli: anyaság, hivatás, továbbképzés, háztartás, fitt nőnek maradni, a barátokkal is tartani a kapcsolatot. Mind e közben nem marad ideje önmagára, a lelkére, a testére figyelni. Viszont megteszik ezt helyette az álmai, melyeket pár nap leforgása alatt lát.
1. álom
"Álmomban egy hatalmas széles csípőjű, malomkeréknyi mellű pékasszony vagyok. Kenyérsütő lapáton egy frissen megdagasztott kis cipót tolok be a jó forró kemencébe, és boldog, elégedett mosollyal, pirospozsgás arccal figyelem, ahogy sül a kis kenyér. Nagyon boldog vagyok!"
2. álom
"Teregetek odakint a kertben. A ruhákat abban a kis rózsaszín kádban viszem ki, amiben valaha a most már tíz éves nagylányomat fürdettük csecsemő korában. Leteszem a ház elé a küszöbre. Ahogy megyek az újabb adag teregetendő ruháért, meglepve látom, hogy teli van vízzel, és a kristálytiszta vízben egy gyermek ringatózik, alszik magzatpózban. Gyönyörű szép, csak nézem és ámulok."
3. álom
"A konyhában állok. Látom, hogy a macska felugrik az asztalra, azért hogy ételt csenjen. Eszembe jut, hogy ezt csak akkor követi el, ha terhes. De az is eszembe jut, hogy nem lehet terhes, mert mivel már kétszer ellett, megműtettük a további "gyermekáldás" elkerülése végett.
Álmomban rájövök, hogy ez akkor csak""jelez" valamit. Végiggondolom tehát, hogy ki lehet a családban terhes. A kutya hím, a férjem is - tehát ők nem. A lányom? De hisz még csak tíz éves! Állok az asztal mellett, fogom az állam, úgy töprengek erősen: Vajon ki lehet akkor itt terhes?!"
(Ekkor felébredek.)
Az első álomban ősidők óta ismert termékenységszimbólumokat találunk: széles csípő, nagy mell, a búzamag, ami az életet jelenti, belőle készül a kenyér.
Az első és a második álomban anyaméhszimbólumok: a forró kemence, a kád és a benne levő víz-magzatvíz.
Az első álomban a növekvő kis cipó a méhben fejlődő magzat jelképe.
A melegség, szimbolika szinten, visszaigazolja azt a megfigyelést, hogy a terhesség elején picit magasabb a testhőmérséklet.
Az éhes macska pedig utal a "most már kettő helyett eszik" - mondásra, és valóban sok nő étvágya megugrik a terhesség időszaka alatt.
A fenti álmok a figyelmeztető álmok csoportjába tartoznak. Arra figyelmeztetnek, ami nincs fönn a tudatban. Azaz jelen esetben az áldott állapot. Fontosnak érezhette a mélyvilág az üzenetet, mivel visszatérő jelleggel közölte. Ezáltal a visszatérő álmok kategóriájába is besorolhatjuk őket. Az e fajta álmok addig térnek vissza, míg meg nem értjük az üzenetüket, utána elmaradnak, mint ahogy fenti álmodó esetében is történt.