Aminát 2002 márciusában idézte be a bakori bíróság, amikor kiderült, hogy az elvált asszony gyermeket szült. A területen uralkodó iszlám törvények értelmében ilyen esetben az asszony hűtlennek számít, ami a fő bűnök egyike. Elnézőbb a törvény, ha hajadonnal történik meg hasonló botlás, ugyanis ekkor nem hűtlenségről, hanem paráznaságról beszélnek, aminek büntetése mindössze száz ostorcsapás.
A 30 éves nő, akit 14 éves korában adtak férjhez, a bíróságnak elmondta, hogy válása után viszonyt folytatott egyik szomszédjával, Yahaya Mohameddel, aki megígérte neki, hogy feleségül veszi, amennyiben hajlandó vele együtt hálni. A kapcsolat gyümölcseként Amina év elején kislánynak adott életet. Mohamed, noha elismerte, hogy szimpatizált a vádlottal, tagadta a szexuális kapcsolatot. Aminát saját szomszédjai hurcolták a bíróság elé, ahol megkövezés általi halálbüntetést szabtak a bukott asszonyra.
Nigéria északi területein 2000-ben vezették be az iszlám vallás gyakorlását és törvényeit. Azóta ez a második halálos ítélet elvált nő terhességéért. Az előző ügyben a vádlott fellebbezését elfogadták, és megmenekült a megkövezéstől. Amina Lawal reméli, hogy az ő ügyét is méltányosan fogják kezelni.
Ajánlat
A nemek képe a tömegkommunikációban és a nigériai leánygyerek
Korábban
Női sorsok a hálón
Nem hiányzik a könyvtárából?
A fátyol mögött - Országomban a nőket apjuk semmibe veszi, fivérei lenézik, férjük pedig uralkodik rajtuk... Asszonyaink történetét a titoktartás fekete fátyla fedi. Sem születésünk, sem halálunk nem szerepel egyetlen hivatalos feljegyzésben sem...
Fórumajánló:
Hihető-e az arab szerelem?