A viadalra nem tolongtak a jelentkezők, keveseknek fogukra való a nyers egér, ráadásul elevenen. Összesen ketten neveztek be, pedig a "versenykiírás" szerint csupán az egerek farkát kellett leharapni a 70 ezer forint értékű nyereményért. Mivel ezt mindkét férfi megtette, holtverseny alakult ki, a viadal konferansziéja pedig elrikkantotta magát: "Az győz, aki az egész egerét megeszi!" Erre már csak az egyik versenyző volt hajlandó: bekapta egerét, jól megrágta, de lenyelés helyett inkább kiköpte a padlóra.
Az egerek és emberek ausztrál kocsmai változatának híre eljutott az állatokkal szembeni kegyetlen bánásmód ellen küzdő szervezethez, az RSPCA-hez, amely azután megtette a jogi lépéseket. A két versenyző 70 ezer forintnyi nyereség helyett akár 15 millió forintnyi veszteséget is elkönyvelhet - ekkora bírsággal is sújthatják őket -, és egy kellemes hétvége helyett kellemetlen két évet kaphat: börtönbelit. A tárgyaláson feltehetően azzal védekeznek majd, hogy az agyonrágott egér egy macskával sem járt volna jobban.
A képen Kaguja, az apa nélkül nemzett egér sétál a Tokiói Mezőgazdasági Egyetemen, Kono Tomohiro laboratóriumában 2004. április 22-én. Kaguja két nőstény egér lánya, amelyet Kono és munkatársai hoztak létre a világ első, azonos nemű szülőktől származó emlőseként. A rágcsáló egy japán tündérmese egyik szereplőjéről, Kaguja hercegnőről (a Bambusz Fénylő Hercegnője) kapta a nevét, aki egy bambusznád szárában született.