Az acidhouse megjelenése Steve Lawlert óriási lelkesedéssel töltötte el, és minden szabadidejét azzal töltötte, hogy kazettára vegye föl a helyi kalózrádió house-felvételeit. Majd a haverjai elrángatták egy raktárépületben megrendezett partyra. Ez az élmény hamarosan megváltoztatta nemcsak az ő, hanem több milliónyi ember életét is.
Lawler annyira belelkesült, hogy tizenhét évesen saját illegálpartyk szervezésébe fogott. Az 1990 és 1994 között, egy használaton kívüli alagútban rendezett bulik mára legendássá váltak szülővárosában, Birminghamben. A rendőrség véget vetett a korai próbálkozásnak, de ez nem vette el emberünk kedvét, hiszen a következő megálló már Ibiza volt, ahova 1990 óta folyamatosan visszajárt.
Az igazi áttörést az 1995-ös Cafe Mambo-rezidencia jelentette, ahol nyolcórás szetteket adott minden nap. Mindemellett a Pacha tetőteraszán is megfordult háromszor egy héten. Itt találkozott először Darren Hughes-zal (a Cream akkori promóterével), aki felismerte tehetségét és ambícióját, majd leszerződtette a Cream dj-ügynökségéhez. Ez persze azonnali játéklehetőséget jelentett a legendás liverpooli szuperklubban is.
Aztán 1999-ben a Space-ben is rezidenciát kapott, ott, ahol leginkább értékelték őt. Nem telt el sok idő, amikor ráragasztották a hízelgő, ugyanakkor megérdemelt King of Space címet. Rövidesen megjelentette első mixalbumát, a Dark Drums 1-t, de nagyon szeretett volna betörni hazája fővárosába is. Ezért jelentett számára akkora kihívást, amikor megkapta a londoni Home péntek esti rezidenciáját.
Aztán a csütörtöki The Midweek Session nevű sorozathoz szerződött, a Code-ba, mely hamarosan Nagy-Britannia egyik legfontosabb klubestje lett, olyan vendégekkel, mint Danny Tenaglia, Sasha, Pete Tong, Carl Cox, John Digweed és Laurent Garnier. 2001-ben kijött Lawler újabb nagy sikerű mixalbuma, a Nubreed a Global Underground gondozásában. Ezután hatalmas turnéba kezdett, bejárta az egész amerikai kontinenst, Dél-Afrikát, Ausztráliát és Kelet-Európát is. Még ugyanebben az évben megjelentette a Dark Drums 2-t.
2002-ben Lawler két, új koncepciójú projekttel jelentkezett. Az egyik a Lights Out mixsorozat, melyet egy évvel később a Lights Out 2 követett. Idén októberben érkeztünk el a sorozat harmadik darabjához - a Lights Out 3 már nálunk is kapható a lemezboltokban.
A másik a Harlem Nights volt, mellyel megint visszatért Londonba, ráadásul a The Endbe. A mai napig működő sorozat védjegye Steve Lawler maratoni, hatórás szettje. "Ez az én gyermekem, és a zenei inspirációim nagy része is innen ered, ettől a közönségtől. Annyira jól érzem magam itt, számomra a Harlem Nights az egyik legjobb party a világon" - lelkendezik Steve egy interjúban. Ezen a nyáron nyílt újabb fejezet az észak-angol dj életében: újabb rezidenciát kapott az ibizai Space-ben, ezúttal csütörtök esténként.
De Lawler saját produkciói is magukért beszélnek: Rise In (2000), az Andante (2002), a Lost (2003), az Out@Night(2004)... 2005-ben is előrukkolt valami újjal, először a King Unique-kal közösen szerzett Souls on Ice-szal, majd az Illectronic Music-kal és a legfrissebb szerzeményével, a That Sound-dal. Majd - amellett, hogy állandóan fellép valahol, mixalbumokat készít, saját zenéket és remixeket gyárt - Lawler beindította A&R nevű menedzsmentjét, a Harlem Recordsot, a Harlem Traxet és a Harlem Electricet.