Kétségkívül izgalmas forgatagnak ígérkezik a NeBUsz, melyet bizonyára a gyerekek és a felnőttek egyaránt élvezni fognak. Egyrészt, mert a bábok varázslatos, már-már misztikus világa senkit sem hagy érintetlenül, másrészt, mert a programok között minden korosztály megtalálhatja a maga szórakozását. A bábjátékok között is vannak felnőtteknek szóló darabok - ez elsőre talán furcsának tűnik, de gondoljunk csak az egyik Titanic Fesztiválon sikerrel játszott Zsinóron című filmre vagy Jan Svankmajer sajátos Faust-értelmezésére, amit nemrég magunk is láthattunk a Zone Europa tévécsatornán. Akkor is megéri kilátogatni a fesztiválra, ha nem konkrét programra vagyunk kíváncsiak: a Jövő Háza Központ (a volt Millenáris, bár ezt lassan már nem is kell hozzátenni) olyan egyedülálló hangulatot áraszt, amellyel mintha direkt a családoknak szeretne kedveskedni.
Szeptember elsején, pénteken - lévén ez csak amolyan nyitónap - még lényegesen kevesebb program várja a látogatókat - viszont erre a napra a belépőjegyet is olcsóbban vehetjük meg. Már ekkor működik az átmenetileg Komédiás Tér nevet kapott helyszínen a Mutatványosok utcája, amely, a középkor hangulatát idézve, régi játékokkal, vásári komédiákkal és mesterségbemutatókkal kápráztatja el az arra járókat. Ezután a veszprémi Kabóca Bábszínház egyik darabját nézhetjük meg, amely az ismert magyar népmesének, a Mirkó királyfi-nak a feldolgozása. Este héttől inkább a felnőtteket várja a Wandering - Memento mori elnevezésű koncert, melynek során régi kelet-európai dalokból hallhatunk egy összeállítást, Alicia és Jacek Halas előadásában. Utóbbi művészt egyébként a fesztivál egész ideje alatt felkereshetjük a Lengyel Jurtában, hogy tradicionális lengyel táncokat lessünk el tőle.
Szombaton indul be igazán a mulatság, a már említett helyszínek mellett megnyitja kapuit az Égsátor jurta színház is, amely az ősi magyar mondavilágot varázsolja elénk, és a Bábműhely, amely - mint arra neve is utal - a bábkészítés rejtelmeibe vezeti be az érdeklődőket. Emellett már nemcsak a Szabadtéri Színpadon, de fedett helyszínen, a Teátrumban és a Fogadó-Padláson is megtekinthetünk egy-két darabot. A gyermekek számára remek szórakozás lehet néhány klasszikus történet felidézése - ehhez segítenek hozzá a különböző vidéki bábszínházak: a győri Vaskakas Bábszínház előadásában a Ló nélküli lovag, a pécsi Bóbita Bábszínház jóvoltából pedig a Rigócsőr király egy-egy új feldolgozását tekinthetjük meg. Saját írású darabbal (Bőrönd csoda - csudacirkusz!) például a Szombathelyről érkező Mesebolt Bábszínház kedveskedik a nagyérdeműnek - ennek a darabnak a zenéje is érdekes lehet, hiszen azt nem más szerezte, mint a Kispállal is együtt játszott, újabban az Agostones útjait egyengető Ágoston Béla.