A második kör után 2-0-ra vezetnek az amerikaiak
Zalánki is kihagyta, negyedik lett az olimpián a férfi pólóválogatott
2024.08.11. 09:50
Cikkünk folyamatosan frissül
A magyar férfi vízilabda-válogatott vasárnap 10.35-kor a La Défense uszodában az Egyesült Államok ellen szállt medencébe, hogy bronzéremmel zárja olimpiai szereplését Párizsban.

Kövesse velünk élőben az Egyesült Államok-Magyarország férfi vízilabda-mérkőzést, a tét a bronzérem.

09:08
2024. augusztus 11.

A magyar férfi vízilabda-válogatott vasárnap 10.35-kor a La Défense uszodában az Egyesült Államok ellen száll medencébe, hogy kiderüljön, ki lesz a bronzérmes ebben a sportágban Párizsban.

09:12

A magyarok pénteken az elődöntőben 9-8-ra kaptak ki a horvát csapattól. Ez a vereség letaglózta Varga Zsolt együttesét, de a szombati szünnap alkalmas volt arra, hogy a játékosok rendezzék a sorokat. Vámos Márton, a magyar csapat klasszisa a horvátok elleni meccs után így beszélt: "Álmok születnek és álmok törnek össze ilyenkor. Sokkal többet hibáztunk, az ellenfél legjobbja, akiről megbeszéltük, hogy ne lőjön, öt gólt szerzett, ez nem fér bele egy horvát csapat ellen. Ettől függetlenül, a csalódottságon túl engem mindenképp motivál, hogy kétszeres olimpiai bronzérmes legyek".

Vámos Márton
Vámos Márton kétszeres olimpiai bronzérmes akar lenni
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

09:18

A magyar pólóválogatott sztárja a horvátok ellen elveszített elődöntő után a bronzmérkőzésről szólva elárulta, várhatóan nagy tűzzel indul majd harcba a csapat az amerikaiak ellen. "Azért jobb a legjobb négy között játszani, mert itt egy vereség után még mindig éremért játszhat az ember. Egy olimpiai érem hatalmas dolog, lesz bennünk szerintem egy kis dac is, mert szerintem most mindannyian nagyon haragszunk magunkra" - mondta Manhercz Krisztián.

10:32

A magyar válogatott a tokiói olimpián bronzérmes lett, és Párizsban is hasonló bravúrra készül. Ehhez az Egyesült Államokat kell legyőzniük Varga Déneséknek.

10:37

A ráúszásnál az amerikai csapat hozta el a labdát, így ők támadhatnak először.

10:40

Emberelőnyös támadás végén lőtt felsőkapufás gólt Hooper, az Egyesült Államok vezet 1-0-ra.

10:41

Zalánki Gergő révén a magyar csapat is gólra váltott egy emberelőnyös helyzetet.

10:43

Vogel nagyot védett először, ám Dodd elé került vissza a labda, aki másodjára éles szögből belőtte.

10:45

Vogel Soma védett ismét szépen, majd a következő magyar támadás elhalt, nem lett jó a centernek bejátszott labda.

10:48

Kevesebb mint egy perc van a negyedből, kicsit kaotikus a játék. A búcsúmeccsét játszó Varga Dénes szép gólt lőtt egy emberelőnyös helyzetből.

10:50

Az utolsó pillanatban egy kapu elé ejtett labdára jól érkezett középen az amerikaiak játékosa, kihasználva a magyar kiállítást.

10:54

Négy kísérlet volt egymás után, az amerikaiak kapusa többször is nagyot védett, továbbra is 3-2-re vezet az ellenfél.

10:58

Az amerikai kapus remek formát mutat, 9 lövésből 7-et védett, majd a következő támadásból Cupido lőtt nagy gólt Vogel Somának. 4-2-re vezet az USA.

11:01

Első akciógólját lőtte a magyar csapat, Manhercz az amerikai támadás után emberhátrányban fontos blokkot mutatott be, majd a magyar akciót hatalmas góllal zárta.

11:03

Angyal blokkolt gyönyörűen, Jansik ejtése pedig nem sikerült, ezt követően pedig ki is állították. Időt kért az amerikai edző.

11:05

Zalánki szedte le az amerikai ejtést, majd emberrel a nyakán ötméterest harcolt ki. Az ötöst Varga Dénes sajnos a kapufára lőtte.

ZALÁNKI Gergõ
Zalánki Gergő keményen küzdött az amerikaiak elleni bronzmeccsen
Fotó: MTI/Kovács Tamás

11:06

Két negyednyi játékot követően az amerikai csapat vezet a kissé kaotikus mérkőzésen.

11:10

Vigvári Vince hozta el a labdát a ráúszásnál a második félidő elején, az első támadás végén pedig Varga Dénes egyenlít Zalánki remek passza után.

11:15

A kapufa tetejét találták el az amerikaiak, a magyar támadás után pedig az emberelőnyt nem sikerült gólra váltani. A magyar csapatnál maradt a labda, de Hárai ellen kontrát fújtak. A másik oldalon is kontrafaultot ítéltek, Vigvári pedig pattintva gólt lőtt, ezzel fordított Magyarország

11:17

Kapunak háttal, csavart lövéssel egyenlített Hallock kevesebb mint 4 perccel a harmadik negyed vége előtt.

11:19

Vámos lövés zúgott kapu fölé a szabaddobás után, ismét az amerikai csapat támad, a magyar együttes pedig visszarendeződött, de így is gólt kapott.

11:21

2 perccel az etap vége előtt Varga Zsolt időt kért, még mindig eggyel vezet az Egyesült Államok.

11:25

Kipontozódott a magyar válogatott játékosa, Vámos Márton, majd Vogel védett szépen, akárcsak a túloldalon Weinberg. A harmadik harmadban már nem esett több gól, továbbra is 6-5-re vezetnek az amerikaiak.

11:29

Az utolsó negyed elején az amerikai csapat hozta el a labdát, de kontra miatt a magyar együttes jöhetett támadással. Nagy Ádám remek megoldást választott, átemelte Weinberget, ezzel egyenlített Magyarország.

11:32

Fekete Gergő lövése elakadt a blokkban, aztán Cupido távoli lövéséhez ért hozzá Vogel. A magyar kapus ismét szépen védett, Hárai Balázs pedig emberelőnyt harcolt ki, amit Zalánki gyorsan gólra is váltott.

11:35

4 perccel a vége előtt vezetett támadást Varga Zsolt együttese, Hárainak azonban hosszú volt a bejátszás. A következő akcióból sikerült Angyalnak gólt lőnie, először vezetett 2 góllal Magyarország.

11:37

Bowen szerencsés gólt szerzett, Vogel fejére pattant a labda, onnan pedig a gólvonal mögé került.

11:39

Ismét az amerikaiak vezetnek támadást és kapnak emberelőnyt, amit ki is használnak. 8-8

11:41

8-8-nál, 1 perc 39 másodperccel a meccs vége előtt még instrukciókat ad Varga Déneséknek a szövetségi kapitány.

11:44

Vigvári lövését védte Weinberg, de az újabb támadásból sincs magyar gól. Egy perc van hátra a meccsből, támad az amerikai csapat, de Vogel megszerzi a labdát. Zalánki lövése után szöglet 17 másodperccel a vége előtt, majd Varga ejtése fölé megy.

11:47

A büntetőpárbajban Varga Dénes hibával nyitott, míg riválisa belőtte, amerikai előny egy kör után.

11:48

Vigvári is kihagyja, míg az Egyesült Államok nem hibázott. 2-0-s hátrányban vagyunk.

11:50

Zalánki is a kapufára lőtte az ötméteresét, így az amerikai válogatott lett bronzérmes, a magyar pólóválogatott pedig a negyedik helyet szerezte meg a párizsi olimpián.