Az amerikai Andre Agassi 1 óra 47 perc alatt 6:4, 6:2, 6:2-re nyert a francia Arnaud Clément ellen az ausztrál nyílt teniszbajnokság döntőjében. A tengerentúli világsztár 1995 és 2000 után harmadszor diadalmaskodott Melbourne-ben.

férfi egyes, döntő:
Agassi (amerikai, 6.) - Clément (francia, 15.) 6:4, 6:2, 6:2

Fotó: Reuters

Agassi, a győztes

A 32 perces első szett után fölénybe került a címvédő, nagyon jól mozgatta ellenfelét, kétszer is elvette adogatását. Agassi a pontosságra törekedett, míg Clément fantasztikus ütései mellé nagy hibák is becsúsztak. A tengerentúli klasszis fokozatosan növelte előnyét, s 27 perc alatt nyerte meg a második játszmát.

A folytatás néhány percig érdekesen alakult, Agassi azonnal elnyerte riválisa szerváját, de Clément breakkel válaszolt. Az egykori világelsőt nem zavarta meg a váratlan esemény, rendkívül pontos játékkal megtörte ellenfele lendületét, s sorozatban nyerte a játékokat. A francia rendkívül sokat hibázott, esélye sem volt a fordításra.

Andre Agassi 830 500 ausztrál dollárt kapott sikeréért, míg Arnaud Clément 415 250 dollárral vigasztalódhat. Az amerikai a három melbourne-i diadal mellett 1992-ben Wimbledonban, két évvel ezelőtt a Roland Garroson, míg 1994-ben és 1999-ben a US Openen is győzött.

Clément a vereség után

- Korábban elképzelhetetlen volt számomra, hogy Grand Slam-döntőt játsszak. Gratulálok Andrénak a tornagyőzelemhez és fantasztikus pályafutásához. A döntőben sokkal jobb volt, nem lehetett legyőzni - mondta sportszerűen Clément.

2001: Agassi - Clément (francia) 6:4, 6:2, 6:2

A Corina Morariu, Ellis Ferreira (amerikai, dél-afrikai) kettős nagyon simán nyerte a vegyes párosok döntőjét az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

vegyes, páros, döntő:
Morariu, E. Ferreira (amerikai, dél-afrikai, 3.)-Schett, Eagle (osztrák, ausztrál) 6:1, 6:3