Az Európa-liga nyolcaddöntőjének a visszavágóján az Atlético Madrid az első meccsen elért 3-0-s siker után a moszkvai fagyban is legyőzte (1-5) a Lokomotiv Moszkvát csütörtökön, így kettős győzelemmel jutott a legjobb nyolc közé Diego Simeone csapata.

Nem kellett sokat várni az első gólra, a 16. percben Angel Correa Kokéval kényszerítőzött szépen, majd

az argentin támadó Anton Kochenkov mellett a jobb alsó sarokba lőtt 11 méterről.

Viszont a hazai csapat az összesítésben már négygólos hátrány ellenére – az idegenben lőtt találat miatt öttel kellett volna válaszolni a továbbjutáshoz – nem adta fel, és

négy minutummal később Maciej Rybus elképesztő gólt lőtt Axel Werner kapujába.

A 36. percben újra megszerezhette volna a vezetést az Atlético, de Juanfran remek lövését Kochenkov a kapufára tolta, így döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe. A második félidő elején azonban újra visszavette a vezetést a spanyol együttes,

Filipe Luis gólpasszából Saúl volt eredményes.

Nem sokkal később a menteni igyekvő brazil védő megsérült, és le kellett cserélni.

A 65. percben pedig a visszavágó is eldőlt: a csereként beálló Antoine Griezmannt ütötte el a tizenhatoson belül a moszkvai kapus, a büntetőt pedig

Fernando Torres magabiztosan váltotta gólra. A spanyol világbajnok támadó öt perccel később Correa kiugratása után meglőtte a második találatát is.

És itt még nem volt vége a gálának.

Antoine Griezmann olyat gólt lőtt, amelyet még évekig ismételni fognak.

A francia támadó pimaszul átemelte a kapust 15 méterről Correa esernyőcsele után.

Az Atlético Madrid tehát Moszkvában is kiütéssel nyert, így összesítésben 8-1-gyel jutott az Európa-liga negyeddöntőjébe.