Nem indult jól az idei esztendő a kosárlabdasport hazai hívei számára. A Varga Mátyás által vezetett férfi válogatott - bár jó eséllyel vágott neki az Európa-bajnoki középdöntő küzdelemsorozatának - nem jutott ki a svédországi kontinensviadalra. Ezzel szertefoszlott az álom, miszerint Dávid Kornéléknak esetleg sikerül kiharcolniuk az athéni részvételt.
Ugyancsak februárhoz kapcsolódik egy magyar siker: a Kaposvár férfi együttese a klub történetének legjobb nemzetközi eredményét elérve a harmadik helyen végzett az Európa-kupa Északi főcsoportjában. A somogyiak a bronzmeccsen az ukrán Khimik Juzsnyij együttesét verték.
Március eleje a PVSK sikerétől volt hangos: Rátgéber László hölgykoszorúja hetedik alkalommal hódította el a női Magyar Kupát, miután a miskolci döntőben óriási csatában, 62-61-re verte a súlyos anyagi gondjai ellenére is szenzációsan teljesítő - akkor még létező - Soproni Postást.
Áprilisban állt munkába a mélyponton lévő GYSEV új szakvezetője, a Ruzomberokkal korábban két Euroliga-elsőséget szerző Natalia Hejková. A szlovák tréner a beugró Dirk Bevilaquát váltotta a soproni csapat kispadján.
Ugyancsak áprilisi hír a Paks Magyar Kupa-győzelme. Fodor Péter csapata a debreceni Főnix-csarnokban rendezett döntőben imponáló magabiztosággal verte a házigazda Vadkakasok együttesét. A női Euroligát a Jekatyerinburg nyerte, miután 82-80-ra verte a Valenciennes-t.
Májusban fény derült a férfi Euroliga-győztes kilétére: a Barcelona hazai pályán, a szenzációs teljesítményt nyújtó Bodiroga vezetésével 76-65-re verte a Benettont, így a klub történetében először jutott fel a csúcsra.
Májusi esemény a PVSK bajnoki címe is. A pécsiek a Magyar Kupa elhódítása után a bajnoki címet is besöpörték, a döntőben a szezon meglepetéscsapatát, a Soproni Postást verték.
A hónap végére eldőlt a férfi bajnokság is: nem kis meglepetésre a playoffot a hatodik helyről kezdő Körmend lett a befutó. Az újonc tréner, Zsebe Ferenc csapata sima 3-0-val lépett túl a Kaposváron.