Budapest, 2016. december 20.
Szavaznak a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) alapszabály-módosító küldöttközgyűlésén Budapesten, a Laurus Étterem és Rendezvényközpontban 2016. december 20-án. Az asztalnál középen Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke (k), mellette Magyar Zoltán, a MOB alelnöke (b), Szabó Tünde, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős államtitkára (j3), Bartha Csaba, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) főtitkára (j2) és Tóth Miklós, a MOB alelnöke.
MTI Fotó: Illyés Tibor
Vágólapra másolva!
Gyakorlatilag befejeződött az átszervezés a Magyar Olimpiai Bizottságban (MOB) annak nyomán, hogy a sporttörvény módosításával január elsejétől a sportirányítás szervezeti rendszere megváltozott formában működik tovább.
Bartha Csaba, a MOB novemberben kinevezett főtitkára az M1 aktuális csatornán szerdán reggel úgy fogalmazott:
az ötkarikás bizottság korábbi 50-60 fős létszáma harmadára csökkent, jelenleg 18-20 munkavállalója van a MOB-nak,
a külsős gárda két-három tagú.
"Az átszervezés gyakorlatilag befejeződött, és megtörtént a szerződéskötés az újonnan létrejött köztestületekkel" – mondta Bartha Csaba, aki kiemelte: a MOB munkája a jövőben két fő területre összpontosul, egyrészt a multisportesemények előkészítésére és bonyolítására, másrészt a szakmai javaslattételre.
A MOB eddigi tagozatai önálló köztestületként, külön alapszabállyal, saját vezetőséggel működnek tovább. A változás nyomán a szintén köztestületté vált MOB eddigi jogosultságait jelentős mértékben elveszíti, alapfeladatainak döntő része, így a pénzelosztó szerep is visszakerül az állami sportirányításhoz, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportállamtitkárságához, amelyen keresztül a sport állami finanszírozása egyetlen csatornán keresztül valósul meg. Bartha Csaba ezzel kapcsolatban megjegyezte:
a pénzelosztás során a MOB javaslatait is figyelembe veszik, ezeken is múlik, ki mennyi forráshoz jut.
A főtitkár azt mondta: a tisztújító közgyűlést áprilisra tervezik, ezen elnököt, elnökséget és bizottsági tagokat választanak, emellett az előző évi beszámolók is elhangoznak. A jelenlegi elnök, Borkai Zsolt már jelezte, hogy indul a posztért.
A MOB főtitkára a szerdai interjúban a 2024-es olimpia és paralimpia szeptemberi, limai helyszínkijelölését nevezte az év fő eseményének – ott dől el, hogy Budapest, Párizs vagy Los Angeles lesz-e a hét év múlva sorra kerülő ötkarikás esemény házigazdája –, de hozzátette: arra is nagyon büszkék, hogy Magyarország idén vizes világbajnokságot, Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivált (EYOF) és cselgáncs-vb-t rendezhet.
"A vizes vb és a győri EYOF ráadásul egy időben lesz, majd augusztusban következik a cselgáncs-vb. Minden eseménynek megvan a maga szervezőbizottsága, a MOB-nak legfőképpen az EYOF előkészítésével és lebonyolításával van dolga.
Már most napi kapcsolatban vagyunk a győri szervezőkkel, valamint a különböző sportágak vezetőivel. Ez egy multisportesemény, a szervezés is összetett feladat
– mondta Bartha Csaba.
Az EYOF az olimpia és az ifjúsági olimpia után az ötkarikás mozgalom harmadik számú világversenye. A győri fesztiválra július 23. és 29. között kerül sor várhatóan mintegy háromezer, 14 és 18 év közötti résztvevővel.
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!