Álomgól és piros lap, a Fradi magabiztosan verte a Debrecent - videó

MMAEE, Ryan
Debrecen, 2023. február 26. A ferencvárosi Ryan Mmaee gólöröme a labdarúgó OTP Bank Liga 21. fordulójában játszott Debreceni VSC - Ferencvárosi TC mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2023. február 26-án. MTI/Czeglédi Zsolt
Az NB I 21. fordulójának rangadójában a címvédő és listavezető Ferencváros idei legjobb játékával magabiztosan verte idegenben a tabellán negyedik Debrecent. Ryan Mmaee duplázott, azonban testvérét, Samy Mmaee-t sérülés miatt már az első félidőben le kellett cserélni.

Régen látott ilyet a debreceni Nagyerdei Stadion: a Fradi ellen mintegy 13 ezer szurkoló ült a lelátókon, és a vendégdrukkerek kivételével bizony mindenki más a nagyszerű formában lévő hazai csapat miatt vett jegyet.

A találkozó előtt máris ünnepelhetett a Loki-tábor, hiszen a DVSC csapatkapitánya, Dzsudzsák Balázs a 100. NB I-es mérkőzésén lépett pályára. A 2005. április 9-i bemutatkozás (Kerekes Zsombor cseréjeként) óta eltelt időszakban lejátszott 99 élvonalbeli meccsén 28 gólt és 29 gólpasszt jegyzett. Egy 2006-os meccsen már a Fradinak is betalált a 109. válogatottságával magyar rekorder szélső.

Az Európa-ligában a Leverkusen elleni nyolcaddöntőre készülő Ferencvárosban Sztanyiszlav Csercseszov csapatában először került be a kezdőbe a télen érkezett Myenty Abena és Nikolai Baden Frederiksen is, ahogy ott volt a gyepen Sigér Dávid is.

A Loki 2023-ban még veretlen (három győzelem és egy döntetlen a bajnokságban, valamint egy siker a Magyar Kupában), és a borzalmas szezonkezdés után már csak egy pontra vannak a harmadik Kisvárdától és kettőre a második Kecskeméttől.

Cserék

A héten 47 éves korában tragikus hirtelenséggel meghalt Lendvai Miklós emlékére tartott gyászszünet után a Fradié volt az első helyzet, Ryan Mmaee lövését kellett védenie az egykor a zöld-fehérek kapuját is őrző Megyeri Balázsnak.

A 10. percben Sigér szerzett labdát Dzsudzsáktól, pontosan passzolt Ryan Mmaee-hoz, aki két csel után 12 méterről lőtt, de Megyeri hatalmas bravúrral kitornázta a jobb alsó sarokba tartó labdát.

Két perccel később Dzsudzsák is "megérkezett" a meccsbe, 18 méterről tekert kapura, de nem volt igazán veszélyes a lövése. Mindkét csapat bátran játszott, magasan letámadva próbált labdát szerezni, majd minél gyorsabban eljutni az ellenfél kapujáig.

A ferencvárosi Kristoffer Zachariassen (b) és a debreceni Szécsi Márk duettje Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

Megyerinek a 18. percben már a harmadik nagy védést kellett bemutatnia - ezúttal Baden Frederiksen lövését fogta -, azaz egyértelműen a Fradié volt a meccs első 20 perce. Ezt követően azonban erőszakosabbá váltak a Loki letámadásai, és Ferenczi és Szécsi révén szélről veszélyesebbek lettek a hazai akciók, a 25. percben például Sós Bence tudott fejelni tíz méterről, de nem volt benne veszély.

A 26. percben Dorian Babunszki megmozdulásában már annál több veszély volt, igaz, nem úgy, ahogy azt a csatártól megszokhattuk: a hazai támadó a középpályán csúszott rá hátulról Sammy Mmaee sarkára, a marokkói védőt rövid ápolás után le is kellett cserélni. Az átmeneti emberelőnyt igyekezett gyorsan kihasználni a DVSC: Szécsi indult meg a kapu felé, Pászka pedig felrúgta 20 méterre Dibusz kapujától. Tökéletes szög volt Dzsudzsák számára, de a rutinos szélső a sorfalba rúgta a labdát.

A 35. percben Sigér húzta vissza egy kicsit Dzsudzsákot, aki azonnal a második sárga lapot reklamálta a Fradi középpályásának, de Andó Szabó játékvezető nem látta ilyen súlyosnak az esetet.

A 37. percben aztán jött az első gól:

Dreskovics vesztett labdát a vendég térfélen, a Fradi villámgyorsan megindult, Dzsudzsák nem tudta szerelni Traorét, aki Baden Frederiksent játszotta meg a bal oldalon, a dán beadását pedig Ryan Mmaee ezúttal már a kapuba pörgette (0-1).

Ryan Mmaee a 10. bajnoki gólját szerezte az idényben, amivel utolérte a házi góllövőlistán Adam Traorét Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

A Ferencváros vezető gólját ide kattintva tudja megnézni.

Második félidő

Fradi-helyzettel indult a játékrész, amire Dzsudzsák válaszolt egy erős, de a kaput jócskán elkerülő lövéssel. Az 55. percben a vendégek lőhettek ugyanonnan szabadrúgást, ahonnan az első félidőben a hazai kapitány próbálkozhatott - előtte még a meghúzódó Pászkát Civic váltotta -, de Frederiksen ugyanúgy a sorfalba rúgta a labdát.

Megyeri Balázs néhány percen belül kétszer is rossz helyre rúgta ki a labdát, nagy szerencséje volt a Lokinak, hogy egyik esetből sem kapott gólt. A második félidő elején úgy tűnt, hogy a hazai csapat nem találja a vendégek játékának ellenszerét, Dzsudzsákék nem tudták a Fradi középpályáját átjátszva támadásba dobni a csatáraikat.

A ferencvárosi Nikolai Baden Frederiksen (b) és a debreceni Olekszandr Romancsuk harcol a labdáért Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

A 68. percben majdnem csodát láttak a szurkolók, de Adama Traoré gyönyörű lövését óriási bravúrral tolta a felső lécre Megyeri, a labda pedig nem pattant a gólvonal mögé.

Uralta a meccset a Ferencváros, és a 79. percben úgy tűnt, hogy a címvédő el is dönti a rangadót: egy labdaszerzés után Adama Traoré gurított vissza Ryan Mmae-nak, a marokkói csatár pedig jobbal állítgatás nélkül gyönyörűen tekert a jobbról a hazai kapuba. (0-2).

A 82. percben aztán valóban eldőlt a meccs: a tíz perccel korábban pályára lépő Mance rúgott Zachariassen után, a játékvezető pedig azonnal piros lapot mutatott fel neki. A folytatásban Ferenczi szabálytalansága után a Loki még alighanem megúszott egy tizenegyest, valamint Megyeri még egy bravúrt bemutatott Ryan Mmaee-val szemben

Győzelmével a Ferencváros tovább növelte az előnyét a tabellán, immár 16 ponttal vezet a második helyen álló Kecskemét előtt, és megmutatta, hogy az igazán éles mérkőzéseken tud nagyon jól játszani.