A 2016-os szezon során a mára megszűnt Manor-csapat új hagyományt indított el azzal, hogy látványos, egyedi plakátokat készítettek az F1-es nagydíjak felvezetéseként. A sereghajtó istálló csődbe ment, az ötlet viszont nem veszett kárba, hiszen az idén a Renault és a Ferrari is hasonló kezdeményezésbe fogott.
A Ferrari ráadásul a szezon végén kiállítást is rendezett az elkészült képek tiszteletére a maranellói múzeumában, de a látványos illusztrációk online is megtekinthetők. Ezek legtöbbször a versenynek otthont adó környék valamilyen nevezetességét mutatják be, Budapesten például – kissé talán meglepő módon – a Szabadság hídra esett a művész választása.
A 20 plakát egyben rámutat arra is, hogy egy világbajnoksághoz méltó módon az F1 milyen sokszínű kultúrákba látogat el, hiszen Baku vagy Szingapúr felhőkarcolói mellett az alpesi Ausztria, a kenguruk földjeként bemutatott Ausztrália vagy a történelmi Monaco is megjelenik a gyűjteményben.
A gyártó a saját történelmére is többször utalt, elsősorban a nagy hagyományokkal bíró Brit Nagydíj és hazai versenyük, az Olasz Nagydíj alkalmával. Ez adta magát, hiszen a Ferrari az idén ünnepelte fennállása 70. évfordulóját.
A plakátok mellett a Ferrari a Twitterre feltöltött rövid mozgóképekben is adózott a saját történelme, pontosabban annak legendás alakjai előtt. Gyaníthatóan valami jogi aggály miatt a Ferrarival kétszeres, összesen háromszoros világbajnok Niki Lauda kimaradt a sorból, egyébként minden bajnokuknak szántak egy külön kisfilmet.