Nico Rosberg ugyan már lassan három éve nem tagja az F1-es mezőnynek, a 2016-os világbajnok szakértőként a mai napig szerves része a száguldó cirkusz körforgásának. A Mercedes és a Williams korábbi pilótája legutóbb a mezőny két finn pilótájáról fejtette ki a véleményét, Kimi Räikkönent kicsit megdorgálta, amiért nem feltétlenül a tehetségével arányosan sikeres pályafutást tudhat maga mögött, Valtteri Bottast pedig megdicsérte, amiért hozzá hasonlóan keményen dolgozva próbálja legyőzni Lewis Hamiltont.
Rosberg 2013 és 2016 között négy szezonon át volt Hamilton csapattársa a Mercedesnél, ezek közül az első három idényben alulmaradt a brittel szemben, mígnem 2016-ban sikerült felülkerekednie, és megnyerte a világbajnoki címet. Rosberg saját bevallása szerint is mindent alárendelt a célnak abban az évben, többek között minden második napon két órára pszichológus segítségét is igénybe vette. „Lewisban kicsivel több a veleszületett tehetség, mint bennem, Ayrton Sennával együtt ő a sportág legtehetségesebb versenyzője, ezért az egyetlen út az volt a legyőzéséhez, hogy hihetetlenül sokat dolgoztam” – nyilatkozta a finn Ilta Sanomatnak.
Valtterivel ugyanez a helyzet, látszik, hogy nagyon keményen dolgozik és nagyon elszánt, ez a nagy erőssége.
Tavaly nehéz időszakon ment keresztül, az idénre azonban nagyot lépett előre. Ez mind az apró részletekre való odafigyelésnek köszönhető."
Rosbergnek kevésbé hízelgő a véleménye a mezőny korelnökének számító Kimi Räikkönenről, a jelenleg
az Alfa Romeónál versenyző 39 éves finn tizenhetedik szezonját tapossa a száguldó cirkuszban, de csak egyszer, 2007-ben sikerült világbajnoki címet nyernie,
eddig 21 futamgyőzelmet számlál. Rosberg szerint Räikkönen tehetségét elnézve ez a szám nagyobb is lehetne.
Azt kell mondanom, hogy Kimi többet is elérhetett volna, ha keményebben dolgozik. Másfelől azonban így önmaga.
Nincs helyes vagy helytelen út. Senki nem mondhatja azt, hogy bárkinek is őrült módjára kell dolgoznia. Ő azt teszi, amit akar, és ami neki jó, ezt méltányolni kell. Én nem így közelítettem meg ezt a sportágat, nekem fontos volt, hogy olyan keményen dolgozzak, ahogy csak tudok."
Hogy nem mindenkinek válik be ugyanaz a megközelítés, azt Lewis Hamilton példája is jól mutatja, az ötszörös világbajnokot többen elítélik sportolóktól szokatlan életvitele miatt, neki azonban ez kell ahhoz, hogy magas szinten teljesítsen. Bottas sem véletlenül nem veszi igénybe pszichológus segítségét Hamilton legyőzéséhez, mint tette azt Rosberg. „Szerintem ez nálam nem működne. Minden sportoló és minden ember más, van, akinek szüksége van némi külső segítségre. Körülöttem is sok jó ember van, akikkel beszélhetek,
számomra azonban a tükörben levő ember adja meg a válaszokat, ha kemény időszakon megyek keresztül, kételyeim vannak, vagy ilyesmi. Általában ezt magamban oldom meg, úgyhogy jelenleg nem látom előnyét [annak, hogy pszichológusom legyen.]
Ez eléggé egyénre szabott dolog, ha megnézünk más sportágakat, sokan egyfolytában pszichológussal dolgoznak együtt és ez nagy segítséget jelent nekik, míg másoknak egyáltalán nem. Tudják, én nem Nico vagyok, hanem Valtteri, én tudom, hogy nekem mi a legjobb."