A 2018-as és az azt megelőző évekhez képest óriási fejlődést produkált a McLaren tavaly, a wokingi istálló a mezőny utolsó harmadából negyedik erővé lépett elő a három topcsapat mögé. Hogy folytatni tudja a felfelé ívelő pályát, már tavaly is jelentős átszervezéseket hajtottak végre, többek között új csapatfőnököt neveztek ki a Porschétől érkezett Andreas Seidl, valamint új technikai igazgatót a Toro Rossótól elcsábított James Key személylében. Ezúttal nem érkezett új ember, egy fontos pozícióban mégis változás történt.
A Ferrarinál együtt dolgozott Michael Schumacherrel, de Fernando Alonso versenymérnökeként lett igazán ismert Andrea Stella, aki 2014 végén követte a kétszeres világbajnokot a McLarenhez, majd maradt a spanyol pilóta visszavonulása után is.
A 48 esztendős olasz mérnök mostanáig teljesítményigazgatóként tevékenykedett a wokingiaknál, a 2020-as szezon felkészülésének hajráját azonban már versenyigazgatóként kezdheti
– értesült az Autosport. Stella előléptetése a tavaly kinevezett csapatfőnök, Andrea Seidl átszervezési folyamatának újabb lépcsőfoka abba az irányba, hogy világos és egyértelmű struktúrát alakítson ki a patinás istállónál.
Stella új pozícióját ideiglenesen maga Seidl töltötte be addig, amíg meg nem találta a megfelelő embert arra, hogy átvegye tőle a stafétát. Az olasz mérnök a vezető versenymérnöki és a működési feladatokat fogja ellátni a versenyhétvégéken, ugyanakkor megtartja a korábbi mérnöki feladatait is, mialatt szorosan együtt fog működni James Key technikai igazgatóval a fejlesztések és a pályán nyújtott teljesítmény összehangolásáért.
„Mióta elkezdtem a munkát a csapatnál, egy nagyon világos, tradícionális motorsport-szervezetet építek fel három nagy részleggel – nyilatkozta Andrea Seidl csapatfőnök még Stella előléptetése előtt. – A technikai részleget James Key, a gyártási részleget Piers Thynne vezeti, a versenyrészleg élén pedig Andrea Stella áll teljesítményigazgatóként és Paul James csapatmenedzserként (James mostantól Stellának jelent – a szerk.).
Fontos volt számomra, hogy ezek a személyek már a kezdettől fogva ezekben a pozíciókban legyenek, mert szeretem, ha tiszta, hogy ki miért felel, világos, hogy kinek jelent, valamint könnyű megérteni az egész csapat szervezeti felépítését.
Most, hogy tudjuk, milyenek lesznek az új szabályok, a közepén tartunk annak a folymatnak, amely során eldöntjük, hogy az egyes részlegeket miként kell alakítani ahhoz, hogy a jövőben mindent kihozzunk a csapatból."