Elsőként a Sky News szellőztette meg, hogy a McLaren utasította a Colliers nevű ingatlanügynökséget, hogy kezdeményezzen egy piaci folyamatot, aminek eredményeként a brit vállalat eladja a wokingi McLaren Technology Centre-t, majd rögtön vissza is bérli azt az új tulajdonostól. Ennek következtében gyorsan jutnának nagy mozgótőkéhez, miközben kis részletekben kell fizetniük.
Emellett a londoni pénzügyi világból érkező források szerint a McLaren két bankhoz, nevezetesen a Goldman Sachshoz és a HSBC-hez fordult tanácsadásért az újbóli tőkeemelés, valamint az adósságok finanszírozásának érdekében. Nem sokkal később a cég reagált az értesülésekre.
„A központunk visszlízingelése, valamint a bankok kinevezése a tőkeemelés és az adósságok átalakításának céljából része a korábban bejelentett széleskörű refinanszírozási stratégiánknak – jelentette ki a szóvivő. – A nyárom bevezetett rövidtávú intézkedésekre építve ezen kezdeményezések erősebb mérleget eredményezhetnek, ezáltal pedig a McLaren Group hosszabb távon fenntartható platformmá válik. A tervezett eladás és visszabérlés a legjobb gyakorlat a nagyvállalatok körében, a mindennapi működésünkre pedig semmilyen hatással nem lesz.”
Zak Brown, a McLaren Racing vezérigazgatója megerősítette a fenti szavakat, és kijelentette, ez egy hagyományos visszlízing. Hangsúlyozta, hogy a cégek többsége nem birtokolja, hanem bérli az általa használt ingatlant, és hozzátette,
az épület sok pénzt köt le, ami nem túl hasznos, amikor az ember beruházást tervez.
„A létesítményt el fogjuk adni valakinek, utána pedig nagyon hosszú időre visszabéreljük, a kapott pénzt pedig növekedésre használjuk fel – idézi a Racer.com. – Szóval csak egy tipikus pénzügyi átalakításról van szó.”