Portugália
21:002024. július 01.
Szlovénia
Cikkünk folyamatosan frissül
A Forma-1-es szezon harmadik sprintfutama következik, és az élről az eddigi két idei miniverseny (és az eddigi két ausztriai miniverseny) győztese, Max Verstappen indul. A holland pilóta összességében 10. sprintfutamos elsőségére leginkább a két McLaren lehet veszélyes, de a pontokért is nagy csata ígérkezik Spielbergben.

Kövesse velünk az F1-es Osztrák Nagydíj sprintfutamának eseményeit!

Mindent egy helyen az Eb-ről

11:17
2024. június 29.

Az év harmadik sprintversenye következik

Köszöntjük Olvasóinkat az F1-es Osztrák Nagydíj sprintfutamának élő közvetítésében!

11:24

19-en a rajtrácson

Verstappen indul az élről a két McLaren elől, Leclerc pedig egy furcsa hiba miatt csupán a tizedik. Alexander Albon a parc fermé-szabályok megsértése miatt a bokszból rajtol majd.

11:28

Az eddigi sprintfutamok

Idén Sanghajban és Miamiban is Verstappen nyert, előbbinél Hamilton, utóbbinál Leclerc előtt. A holland összesen pedig már 9 győzelemnél jár a sprintfutamok tekintetében – köztük mind a két eddigi ausztriai sprint is az övé volt. Rajta kívül Bottas 2, Russell, Pérez és Piastri 1-1 alkalommal zárt élen miniversenyt.

11:30

Ilyenek a körülmények

Napos, száraz az idő Spielbergben, a levegő hőmérséklete 27, az aszfalté 41 fokos.

11:35

A szabályokról

Egyharmadnyi versenytáv, azaz 24 körös lesz a sprintfutam, amelyen nem kötelező a bokszkiállás, és az első nyolc helyezett kap (8-7-6-5-4-3-2-1) pontot.

11:41

Ez lesz a rajtsorrend

Verstappen, Norris, Piastri, Russell, Sainz, Hamilton, Pérez, Ocon, Gasly, Leclerc,
Magnussen, Stroll, Alonso, Cunoda, Sargeant, Ricciardo, Hülkenberg, Bottas, Csou, Albon (bokszból).

11:48

Ki vállalja be a lágyakat?

A lágy keverékű abroncsok nem biztos, hogy jó minőségben végigbírják a 24 kört a meleg időben, de a közepesekkel meg az elején vesztenének sokat. Hamarosan kiderül, ki mit választott.

11:57

Gumiválasztás

A lágyakat senki nem vállalta be, mindenki közepes keverékű gumikon rajtol.

12:00

Felvezető kör

Elindult a mezőny a gumik bemelegítésére, mielőtt nekivág a 24 körös sprintversenynek.

12:04

Még egy

Már felsorakoztak a rajtrácsra a pilóták, amikor jelezték, hogy valamilyen probléma miatt még egy felvezető kört kell teljesíteni. Így csak 23 körös lesz a verseny.

12:06

Rajt: Norris beragadt

Most már rendben ment a rajt, Verstappen könnyedén megőrizte az első helyét a két McLaren előtt.

12:08

Az 1. kör a Ferrariké

Sainz Russellt előzte, Leclerc már a hetedik helyre zárkózott.

12:09

3. kör: Verstappen védekezik

A két McLaren támadja.

12:12

5. kör: oda-vissza előzgetés

Norris és Verstappen csatája rendkívül izgalmas volt, és ebből Piastri jött ki jól, aki Verstappen visszaelőzésénél szintén elment Norris mellett.

12:14

8. kör: Piastri nem olyan veszélyes

Ő is közel marad Verstappenhez, de nem tudja megtámadni. Russell viszont ezt teszi Sainzcal.

12:18

11. kör: brit csata a dobogóért

Russell már vissza is előzte Sainzot, és már a csapattársáról leszakadozóban lévő Norrist üldözi a harmadik helyért. Magnussen közben már a kilencedik, de ez még nem ér pontot.

12:22

13. kör: Eldőlni látszik az első hely sorsa

Verstappen előnye már majdnem két másodperc Piastri előtt, aki szintén magabiztosan vezet Norris és Russell előtt. Russellre viszont tapad Sainz, Hamilton és Leclerc is.

12:25

16. kör: mégis lehet McLaren-csata

Piastri ugyanis látványosan lassabb a többieknél, így Norris már támadja is a második helyért.

12:30

Még három kör: megakadt Norris

Tapad Piastrira, de előzni nem tud. Ahogy Hamilton sem bír Sainzcal.

12:33

Vége a sprintfutamnak

Sanghaj és Miami után az idei harmadik sprintfutamon, Spielbergben is Verstappen nyert, így a holland összesen már 10 győzelemnél jár a sprintfutamok tekintetében. Verstappen mögött Piastri, Norris, Russell, Sainz, Hamilton, Leclerc és Pérez lett a pontszerzők sorrendje.