2024.10.20. 22:43
51 helyett 57 pont
2024.10.20. 22:46
Cikkünk folyamatosan frissül
A Mercedesek számára borzasztó előjelekkel kezdődik az austini Forma-1-es futam, ugyanis Lewis Hamilton gyenge időmérős szereplése után George Russellt is hátrasorolták a rajtrács végére. A győzelemért így is versenyben lehet három csapat az F1-es Amerikai Nagydíjon, a világbajnoki címért harcoló Lando Norris és Max Verstappen mögül, a második sorból a két Ferrari rajtol.

Kövesse velünk az F1-es Amerikai Nagydíj 56 körös futamának eseményeit!

20:33
2024. október 20.

Köszöntjük Olvasóinkat az F1-es Amerikai Nagydíj élő közvetítésében!

20:35

George Russell autójával a brit időmérős balesete után megszegte a parc fermé-szabályokat a Mercedes, így Russell a hatodik hely helyett a bokszutcából rajtol. Szintén a rajtrács végére lett sorolva Csou és az Alonsóval balhézó Lawson is.

20:37

Hamilton az itteni 11 futamból 9-szer dobogós volt most erre a 17. helyről indulva nem sok esélye van. Ellenben az eddigi 11 Amerikai Nagydíjból ötöt az élről, ötöt pedig a második pozícióból rajtolva nyertek meg, ez is kiélezett Verstappen-Norris csatát ígér.

20:50

Csapadékmentes idő várható, jelenleg 28 fokos a levegő, 46 fokos az aszfalt hőmérséklete Austinban.

20:58

Stroll, Colapinto, Hamilton, Lawson és Russell kemény, a többiek közepes keverékű gumikon rajtolnak.

21:00

Elindult a mezőny a gumik bemelegítésére, mielőtt nekivág az 56 körös versenynek. Emlékeztetőül a rajtsorrend:
Norris, Verstappen, Sainz, Leclerc, Piastri, Gasly, Alonso, Magnussen, Pérez, Cunoda,
Hülkenberg, Ocon, Stroll, Albon, Colapinto, Bottas, Hamilton, Csou, Lawson, Russell (bokszból).

21:05

Norris és Verstappen csak egymásra figyelt, Leclerc így az élre ugrott. Mögötte Verstappen, Sainz és Norris a sorrend.

21:07

Hamilton és Lawson 5-5 helyet javított, Ocon az utolsó helyre esett vissza. Sainz támadja Verstappent.

21:09

A brit hiába rajtolt jól, kicsúszott, és a kavicságyban ragadt. Jön a safety car.

21:12

Leclerc, Verstappen, Sainz, Norris, Piastri, Gasly, Magnussen, Cunoda, Pérez, Alonso, Hülkenberg, Stroll, Lawson, Csou, Colapinto, Bottas, Stroll, Ocon és Albon a sorrend, zajlik a mentés.

21:14

Folytatják

Az 5. kör végén kijön a biztonsági autó.

21:16

Az élmezőnyben nincs változás, Stroll viszont visszaesett.

21:21

Senki nincs DRS-távolságon belül az élmezőnyben, Gasly viszont feltartja a riválisokat a hatodik helyért.

21:25

Sainz rossz üzemanyagszagot érez. Hátrébb Csou forgott meg, visszacsúszott az utolsó helyre.

21:31

A csapatból versenyben maradt Russell egy újabb előzéssel már a 13., így reális esélye lesz a pontszerzésre. Akárcsak Lawsonnak, aki a 11. helyen halad. Leclerc már 6 másodperccel vezet Verstappen előtt.

21:32

Csak írnunk kellett... Bottas korábbi leszorításáért 5 másodperces időbüntetést kapott Russell.

21:36

Pérez elment Cunoda mögött, előlük Magnussen már túl a kerékcserén.

21:39

Magnussen jól járt, megelőzte Gaslyt, akinek a kerékcseréjénél nagyot hibázott az Alpine. Hatan voltak már a bokszban.

21:42

Sainz az első, aki az élmezőnyből kiáll. Keményeket kapott, Pérez elé tért vissza.

21:48

Sainzra nem reagál senki sem az élmezőnyből, de nincs is rá igazán okuk, mert nem romlott nagyon a tempójuk. Érnek az egykiállásos stratégiák.

21:49

Túl az első és alighanem az utolsó bokszkiállásán a holland, a keményeken végigmehet innentől. Sainz mögé tért vissza.

21:52

Leclerc is a bokszban járt, a monacói 7 másodperccel Sainz elé tért vissza. Jelenleg a két McLaren az élen, de ők még nem voltak kint.

21:55

Norris és Piastri kivár, egy megszakítás jól jönne nekik. Túl vagyunk féltávon.

21:58

Még a pályán elment Piastri mellett a monacói.

21:59

Norris eddig bírta, 6 másodperccel Verstappen mögé érkezett vissza.

22:01

Leclerc, Sainz, Verstappen, Norris és Piastri az első öt sorrendje. Mögöttük Russell, Lawson és Colapinto még nem volt bokszban, a többiek viszont igen.

22:04

A brit közelít is Verstappenre, a monacói pedig növeli az előnyét az élen.

22:08

A gumijaira panaszkodik a holland, akitől már csak bő 3 másodpercre van Norris.

22:13

Lawson a kerékcseréje után is már visszaautózta magát a pontszerző helyekre, mindezt a 19. rajtkockából. Reálisan akár a nyolcadik hely is meg lehet neki.

22:18

Egy másodperc már csak a brit hátránya.

22:24

Körök óta izgalmas a csata, de még Verstappen van előrébb.

22:29

Messze ez a legérdekesebb esemény a pályán, de ez nagyon az. Norris támad, Verstappen viszont egyelőre bravúrosan védekezik. Sok múlhat azon az év végén, ki végez előrébb.

22:34

Négy körrel a vége előtt megtörtént az előzés: Norris ugyan elhagyta a pályát közben, de úgy, hogy előrébb volt és Verstappen kiterelte őt, így a brit nem adja vissza a pozíciót.

22:39

5 másodpercet kap Norris, ezt várhatóan nem autózza ki.

22:43

Itt a vége

A két Ferrari mögött Norris ért be harmadiknak, ám végül mégis Verstappen lett a harmadik. Mögötte Norris, Piastri, Russell, Pérez, Hülkenberg, Lawson és Colapinto lett a pontszerzők sorrendje. Az idei harmadik futamgyőzelmét ünneplő Charles Leclerc pályafutása során első alkalommal nyerte meg az Amerikai Nagydíjat, és megőrizte az esélyét a világbajnoki címre is.

22:46

Verstappen három ponttal növelte az előnyét Norrisszal, tízzel viszont csökkentette Leclerc-rel szemben. Folytatás jövő héten Mexikóban, de ennek a futamnak még biztosan lesz visszhangja. Most megköszönjük a figyelmüket, az összefoglalóval hamarosan, az értékelésekkel reggel jelentkezünk!