Lionel Messi és a Real Betis elleni fantomgól

fbl Horizontal FOOTBALL FULL LENGTH ACTION GOALPOSTS GOAL
Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi goes for the ball after scoring a goal during the Spanish league football match between FC Barcelona and Real Betis at the Camp Nou stadium in Barcelona on November 11, 2018. (Photo by Josep LAGO / AFP)
A Barcelona-Real Betis (3-4) spanyol bajnoki játékvezetője szerint Lionel Messi hamarabb betalált, mint ahogy az a valóságban megtörtént.

A mérkőzést vezető Mateu Lahoz hivatalos jegyzőkönyvében az szerepel, hogy a Barcelona Messi 22. percben szerzett góljával egyenlített a Betis ellen. Az igazság viszont az, hogy semmiféle egyenlítés nem volt a 22. percben, sőt, a 34. percben már 0-2 volt a sevillaiaknak, és a Barcelona csak a második félidőben, egészen pontosan a 67. percben szépített Messi tizenegyesgóljával.

A Barcelona-Betis meccs jegyzőkönyve Forrás: Jose Ignacio Perez Hernandez

A lényegen persze nem változtat, a Betis végig vezetett a Barcelona ellen, és 2003 óta első csapatként négy gólt lőtt a Camp Nouban, de Lahozt biztosan nem fogják megdicsérni a játékvezetői testütletnél.

Ez volt egyébként az meccs, amelyen Messi visszatért az október 20-án elszenvedett kartöréséből.