Ezüstérem
7
Bronzérem
6
Amikor néhány héttel ezelőtt nyolc meccset bukott zsinórban a Washington Wizards, és 2-9-es mérleggel az egész mezőny sereghajtója volt, ki hitte volna, hogy nemsokára négyes nyerőszériát tudhat magáénak a csapat? Pedig így van, a legújabb áldozat a Miami Heat volt (82-80), s immár 9-12-vel áll a fővárosi alakulat.

Michael Jordan és társai kezdenek megtanulni valamit, ami nagyon fontos a sportban: csúnyán győzni. Mert a szerdai siker nem volt világraszóló, nem folt fölényes, annál inkább nyögvenyelős - de győzelem! A harmadik negyedben márt 15 ponttal is vezettek a Varázslók a mezőny leggyengébb csapata (4-16) ellen, ám a negyedik negyedben megállt a tudomány. Az addig olajozottan működő gépezet csikorogni kezdett, és 58 másodperccel a vége előtt 80-82-re feljött a Heat. Ekkor a Wizards támadott, Jordan dobott, de mellé, ám Christian Laettner megmentette a lepattanót. Még így is vezethetett egy utolsó, kétségbeesett támadást a vendégcsapat Tyron Lue elrontott kísérlete után, ám Laphonso Ellis távoli triplakísérlete leperdült a dudaszó pillanatában.

A Sacramento Kings március 7-én a phoenixi America West Arenában vendégszerepelt, 28 pontos hátrányba került, majd talpra állt, és 100-89-re megverte a Suns csapatát. Ez még egyszer nem fordulhat elő, vélték Shawn Marionék, és 114-88-ra lenullázták az egész mezőny harmadik legerősebb csapatát. A Kings 15-5-ös idénykezdetet produkáltak szupersztárjuk, Chris Webber nélkül - Peja Stojakovic vezérletével -, s most, hogy visszatért a főnök, háromból kettőt nyertek. Phoenixben Peja megállt 6 pontnál, C-Web 21 pontig jutott.

A San Antonio Spurs ötödször nyert sorozatban, s most 15-4-gyel a második helyen áll az együttes a Lakers mögött. Vince Carter vádlija megsérült, ez is megkönnyítette a Duncan vezérelte Sarkantyúsok győzelmét.

A veterán Jazz négyes nyerőszériájának a Minnesota vetett véget vendégségben, a Clippers pedig azt a Seattle-t verte meg simán, amely előzőleg nyert a STAPLES Centerben - csakhogy a listavezető Lakers ellen.

Eredmények:
Washington Wizards - Miami Heat 82-80
Legjobb dobók:
Jordan 25 (6 lepattanó, 7 assziszt), Hamilton 23, Laettner 13, ill. J. Jackson 18, L. Ellis 15

San Antonio Spurs - Toronto Raptors 108-95
Ld.:
Duncan 28 (13 lepattanó), S. Smith 17, ill. A. Williams 16, Clark 14

Utah Jazz - Minnesota Timberwolves 87-98
Ld.:
Malone 20, Stevenson 16, Kirilenko 11 (10 lepattanó), ill. Garnett 24, Joe Smith 15, Brandon 14, Szczerbiak 12 (10 lepattanó)

Phoenix Suns - Sacramento Kings 114-88
Ld:
Del és Marion 21-21, J. Wallace és A. Hardaway 19-19, Marbury 15, ill. Webber 21 (13 lepattanó, 2 assziszt, 3 labdaszerzés, 2 blokk), Bibby 15

Los Angeles Clippers - Seattle SuperSonics 114-94