Ezüstérem
7
Bronzérem
6
Kettős győzelemmel jutott a férfi kézilabda EHF-kupa elődöntőjébe a Dunaferr, miután szombaton újra nyert a svájci Pfadi Winterthur ellen.

Negyeddöntő visszavágó:
Dunaferr - Pfadi Winterthur (svájci) 28-26 (14-15)
gól: Krivokapic 11, Rosta 5, Kertész 4, Kuzmicsov, Bene 3-3, Marcinkevicius 2
a legjobb svájci dobó: M. Liniger 8
továbbjutott: a Dunaferr, kettős győzelemmel.

Az idegenbeli mérkőzésen háromgólos előnyhöz jutott Dunaferr felkészült a várható rohamokra, és az első tíz percben 2-3 találattal jobb volt. Főleg az átlövő, Krivokapic jeleskedett. A svájciak nem adták fel, egyre agresszívebben védekeztek, a megszerzett labdákból gyorsan támadtak és átvették a vezetést. Elsősorban M. Liniger fejezte be sikerrel az akciókat, a szélső hatszor volt eredményes a nyitó 30 percben.

A 2. félidőben folytatódott a szoros csata, egyik gárda sem tudott elhúzni. A védőfalak és a kapusok teljesítménye jelentősen feljavult. A hazaiak minden winterthuri megugrási kísérletet, ritmusváltást visszavertek, és ennek következtében az 50. percben újra náluk volt az előny.

A hajrá már nem hozott izgalmakat, így a Dunaferr kettős győzelemmel vette az akadályt és várhatja az elődöntő keddi, bécsi sorsolását.