Edzőmérkőzést játszott a címvédő magyar nőivízilabda-válogatott a szlovéniai Európa-bajnokság második fordulójában: Faragó Tamás csapata 26 góllal bizonyult jobbnak a házigazdák együttesénél. A férfi válogatott azonban nemhogy ilyen sokkal, de egyáltalán nem tudott diadalmaskodni: Kemény Dénes együttesét Szerbia-Montenegró aranygóllal 7-6-ra verte.

Nőivízilabda-Eb, B csoport, 2. forduló:
Magyarország - Szlovénia 27-1 (10-0, 3-0, 5-1, 9-0)
a magyar góllövők: Kisteleki, Primász 5-5, Drávucz 4, Valkay Á., Benkő 3-3, Györe, Zantleitner 2-2, Tiba, Sipos, Valkay E. 1-1.

Stieber Mercédesz és Szremkó Krisztina ezúttal pihent, a többiek viszont valamennyien játéklehetőséghez jutottak. A magyarok hétfőn 16.15 órakor a spanyolokkal találkoznak.

A csoport másik mérkőzésén:
Hollandia - Spanyolország 10-6 (4-3, 1-0, 4-1, 1-2)

A csoport állása:
1. Magyarország 4 pont
2. Spanyolország 2 (28-11)
3. Hollandia 2 (19-16)
4. Szlovénia 0.

A csoport, 2. forduló:
Görögország - Németország 7-4 (2-2, 3-1, 2-0, 0-1)
Olaszország - Oroszország 14-10

1. Olaszország 4 pont
2. Görögország 2 (12-11)
3. Oroszország 2 (21-23)
4. Németország 0.

Az erőviszonyok alapján egyértelműen a legnehezebb csoportmérkőzés várt a magyar férfivízilabda-válogatottra vasárnap este: a kranji medencében a sportágban szintén nagyhatalomnak számító Jugoszlávia mai pólójának képviselőivel - Szerbia és Montenegró legjobbjaival - kellett megvívnia a csatát Kemény Dénes legénységének.

Jóllehet az Európa-bajnoki összmérleg jelentős magyar fölényt mutat, hiszen a kilenc győzelemmel szemben - három döntetlen mellett - csupán három vereség éktelenkedett a szlovéniai összecsapás előtt, akadtak intő jelek. Mindenekelőtt a legutóbbi kontinentális bajnokság, amelyet éppen Budapesten nyertek a végül bronzérmes Kemény-gárdát is legyűrő jugoszlávok.

A vasárnapi program, egyúttal az Eb harmadik napjának zárása akár a budapesti fiaskóért járó visszavágásra is alkalmat kínált, hiszen Kásásék ezúttal "exjugoszláv" környezetben, az egykori jugoszláv tagköztársaságban, Szlovéniában szálltak vízbe. A reváns azonban elmaradt.

Férfiak, 3. forduló, A csoport:
Szerbia-Montenegró - Magyarország 7-6 (1-2, 3-3, 0-0, 2-1, 0-0, 1-0)
gól: Szapic, Vujasinovic 2-2, Jelenic, Udovicic, Gocic 1-1, illetve Biros 2, Benedek, Kásás, Molnár, Kiss G. 1-1.

Bő két perc elteltével a magyarok adták meg a mérkőzés alaphangját, amennyiben Benedek labdáját Biros vágta a jobb felső sarokba, a déliek egyenlítése után pedig Benedek pazar, kétkapufás találata eredményezte az újabb vezetést. A második negyed gólgazdag játékot hozott - itt is, ott is háromszor rezdült a háló -, annál kevésbé bizonyult eredményesnek a harmadik hét perc, ekkor senkinek nem sikerült semmi, így a ritka kivételnek számító 0-0-s részeredmény született.

A kölcsönös kapkodásban megnyilvánuló általános idegesség nem oldódott a negyedik negyedre sem, s bár klasszisok hada hemzsegett a vízben, csupa rossz lövésre, balul sikerült megoldásra futotta csupán az erőből. Végül a szerb-montenegrói válogatott törte meg a gólcsendet kevesebb, mint három perccel a vége előtt. Öt emberelőnyben kihagyott ziccer után végre megint magyar gólnak lehetett örülni: az addig elég passzív Kiss Gergely balja villant (6-5). Sajnos Gocic révén bő félperccel a zárás előtt volt válasza még az ellenfélnek is, így különleges izgalmak után következhetett a hosszabbítás.

Az első három percben nem volt gól, a másodikban sem, tehát az úgynevezett aranygól döntött. És ezt balszerencsére Sapic lőtte, vereség lett tehát a vége.

A csoport további eredményei:
Románia - Hollandia 10-6 (3-2, 2-2, 2-0, 3-2)
Szlovákia - Oroszország 8-7 (2-3, 2-1, 2-3, 2-0)

B csoport, 3. forduló:
Görögország - Németország 5-4 (2-2, 2-2, 1-0, 0-0)
Spanyolország - Horvátország 6-3 (1-0, 2-1, 1-2, 2-0)
Olaszország - Szlovénia 13-10 (4-4, 3-1, 1-2, 1-2, 2-1, 2-0) - hosszabbítás után

1. Olaszország 4 pont (24-20)
2. Spanyolország 4 (19-15)
3. Horvátország 4 (24-21)
4. Görögország 4 (19-17)