Két győzelem után elszenvedte első vereségét a magyar nőivízilabda-válogatott az oroszországi Kirisiben zajló olimpiai kvalifikációs tornán: Godova Gábor együttese a hollandoktól kapott ki három góllal.

A viadal honlapjának tudósítása szerint a harmadik negyed döntött, ezt 4-0-ra nyerte a rivális.

B csoport, 4. játéknap:
Hollandia - Magyarország 7-4 (1-1, 1-1, 4-0, 1-2)
a magyar gólszerzők:
Pelle, Valkay 2-2

Oroszország - Németország 13-10 (4-1, 1-1, 3-3, 5-5)

Az állás: 1. Oroszország 7 pont (53-26), 2. Hollandia 7 (27-20), 3. MAGYARORSZÁG 6, 4. Németország 3, 5. Csehország 0

A csoport:
Görögország - Ukrajna 26-5 (8-1, 5-1, 6-2, 7-1)
Olaszország - Spanyolország 9-6 (2-2, 4-1, 2-1, 1-2)

Az állás: 1. Görögország 4 pont (34-13), 2. Olaszország 4 (17-14), 3. Spanyolország 3, 4. Ukrajna 0

A viadalról csak az első helyezett szerez részvételi jogot a 2008-as pekingi játékokra, a magyar együttes ráadásul utolsó csoportmérkőzésén a csoportfavoritnak tartott, Eb-címvédő, házigazda oroszok ellen száll vízbe csütörtökön 17 órától.

Ha nem jönne össze a bravúr, lesz még lehetőség kiharcolni az olimpiai szereplést. 2008 februárjában, az olaszországi Triesztben rendeznek még egykvalifikációs tornát, ahonnan az első három helyen végzett válogatott jut ki Pekingbe.