Eb-döntőbe jutott a junior nőikézi-válogatott

Könnyed, hétgólos győzelmet aratott a magyar junior nőikézilabda-válogatott Oroszország ellen az U19-es Európa-bajnokság elődöntőjében. Róth Kálmán tanítványai vasárnap Norvégia ellen lépnek pályára az aranyéremért.

Eredmény, női U19-es Európa-bajnokság, elődöntő:
Magyarország - Oroszország 30-23 (15-13)
Győr
v.: Harabagiu, Stanescu (románok)
Magyarország: Víg, Janurik - kapusok; Deáki 2, Drávai 4, Hornyák D. 3, Horváth 3, Hosszu, Kisfaludy, Kovacsics 6/4, Szalai 3, Szögi, Tamás 1, Turcsányi, Zácsik 8
Oroszország: Fomina, Mocsalova - kapusok; Csernova 3, Garbuz, Goncsarova, Gorsenyina, Ilina 6, Jacenko, Kudrjasova 2, Makejeva 1, Nyikityina 5/1, Ponomarenko, Potapenko 1, Sen 4/2
hetesek: 5/4, illetve 5/3
kiállítások: 8, illetve 12 perc

Az orosz válogatott kezdte jobban a mérkőzést, amely az 5+1-es védekezéssel kicsit meglepte a magyar válogatottat, s Nyikityina vezérletével 4-2-re, 5-3-ra és 8-6-ra is vezetett. 10 perc után Róth Kálmán váltott védekezésben, a csapat visszaállt hatosfalra megakadályozandó a szélsőbefutásokat, Zácsik pedig megtalálta lövőformáját.

A 19. percben 9-9 után meglódult az együttes, Kovacsics, Horváth és Zácsik két góljával 13-9-re meglépett, s a félidő végéig két gólt meg is őrzött előnyéből (15-13).

A második játékrész elején ugyan megijesztett bennünket az orosz válogatott, amely a 37. percre 18-17-re felkapaszkodott, ám Drávai pazar játékának köszönhetően pillanatok alatt visszaállt a megnyugtató különbség.

Sőt, az 55. percben 27-20-nál már a kiütés is felsejlett, a vége 30-23 lett. Utánpótlás szinten a két csapat világversenyen eddig tizenegy alkalommal találkozott egymással az 1999-es junior világbajnokság középdöntője mellett ez a második összecsapás, amely magyar sikerrel végződött.

A vasárnapi döntőben Norvégia lesz az Eb-döntőbeli ellenfél, amely a másik elődöntőben legyőzte Németországot.