Hiába a két bravúr, a verekedős szerbek jutottak BL-csoportkörébe

vízilabda, BL, Bajnokok Ligája, BVSC
A BVSC az utolsó másodpercekben veszítette el a vízilabda-BL selejtezőjét
Fotó: bvsc.hu
Harmadik mérkőzésén a második győzelmét aratta a BVSC-Zugló a férfi vízilabda Bajnokok Ligája kragujevaci selejtezőjében. A görög Vuliagmeni legyőzése azonban kevés volt, miután a házigazdák az utolsó meccsen legyőzték a horvát Mladostot, így ők jutottak a BL csoportkörébe.

A magyar csapat pénteken egy góllal kikapott a hazai környezetben játszó szerb Radnickitől, amelyik kirívóan sportszerűtlenül játszott. A Zuglóiak játékosát, Konarik Ákost többször is víz fölött ököllel megütötte az egyik szerb pólós, akinek a tette büntetlen maradt. A BVSC azonban szombaton ilyen körülmények között is eggyel verte a horvát Mladostot.

A vasárnapi mérkőzésén nem volt szoros a küzdelem, mindegyik negyedben eredményesebben játszott a BVSC a görög Vuliagmeninél.

A torna zárómérkőzésén a Radnicki az utolsó negyedben fordítva 9-8-ra verte a Mladostot, így három győzelemmel az élen végzett és a legrangosabb európai kupasorozat főtáblájára került. A BVSC másodikként az Eurokupában folytatja szereplését.

Férfi Bajnokok Ligája, selejtező, 2. forduló, B csoport:
BVSC-Zugló - Vuliagmeni (görög) 17-9 (3-1, 4-3, 4-2, 6-3)
a magyar csapat gólszerzői: Kovács P. 6, Tátrai, Ekler, Mészáros 2-2, Csapó, Csacsovszky, Jansik D., Gál, Bundschuh 1-1