12:20ÖkölvívásHarrison Garside-Richard Kovacs
HUNMagyarország
20:05VízilabdaMagyarország-Kanada
21:00KézilabdaArgentína-Magyarország
NyílNyíl
Ausztrália 11 gólos meccsen győzte le a sporttörténelmet író csatára vezérelte Zambiát, miközben a címvédő Kanada a 102. percben lőtt góllal győzte le a címvédőt.

Kezdjük a címvédővel: a kanadai csapat az új-zélandiak elleni drónos megfigyelés miatt kapott 6 pontos büntetést még szombaton, és ez azt jelenti, hogy a hátralévő két meccsüket - köztük a vasárnapi franciák ellenit is - meg kell nyerniük. A házigazda ugyan vezetett, majd az 58. perctől 1-1-re állt a meccs, a kanadaiak aztán a ráadás tizenkettedik percében betaláltak és megszerezték a 3 pontot.

A zambiai Barbra Banda már az első félidőben mesterhármast ért el az ausztrálok ellen, ezzel ő lett az első futballista, akinek 3 olimpián is sikerült ez a bravúr.

A győzelemhez azonban még ez is kevés volt, az ausztrálok ugyanis nem adták fel, és a második félidőben 2-5-ről fordítottak, és 6-5-re diadalmaskodtak.

A C csoportban a brazilok meglepetésre kikaptak a japánoktól, így a világbajnok spanyolok elleni zárófordulóban dől el, hogy továbbjutnak-e a negyeddöntőbe.

Eredmények:
női csoportmérkőzések, 2. forduló:
A csoport:
Kolumbia - Új-Zéland 2-0 (1-0)
Kanada-Franciaország 2-1 (0-1)
Az állás: 1. Kolumbia 3 pont (4-3), 2. Franciaország 3 (4-4), 3. Kanada 0 (4-2), 4. Új-Zéland 0 (1-4)
Kanadától hat pontot levontak.

B csoport:
Ausztrália-Zambia 6-5 (2-4)
Egyesült Államok-Németország 4-1 (3-1)
Az állás: 1. Egyesült Államok 6, 2. Németország 3 (4-4), 3. Ausztrália 3 (6-8), 4. Zambia 0

C csoport:
Japán-Brazília 2-1 (0-0)
Spanyolország-Nigéria 1-0 (0-0)
Az állás: 1. Spanyolország 6, 2. Japán 3 (3-3), 3. Brazília 3 (2-2), 4. Nigéria 0