A képlet igazán egyszerű. Mindkét elődöntőben a hazai együttes számít esélyesebbnek, de a Davis-kupa az a műfaj, ahol tényleg bármi megtörténhet. Igazság szerint az amerikaiak helyzete még ennek tudatában sem nevezhető igazán rózsásnak, ennek bizonyítékaképpen csupán két dolgot említünk meg: nem utazott el Párizsba Pete Sampras és Andre Agassi sem, a jenkik tehát legjobbjaik nélkül kénytelenek felvenni a harcot az elszánt gallokkal szemben, valamint a kupa 102 éves történetében csak egyszer tudott diadalmaskodni az Egyesült Államok francia salakon. Akkor nem a fővárosban rendezték az ütközetet, most viszont igen: a két csapat a Roland Garroson méri össze erejét.
Ha csak ezt nézzük, akár hálás is lehet Patrick McEnroe, az amerikaiak kapitánya Pete Samprasnek, hogy lemondta a részvételt, a US Open újdonsült győztesének ugyanis finoman szólva is gondot jelent a salakos játék. A Roland Garroson például egyenesen szenvedni szokott, ritkaságszámba megy az is, ha túléli az első fordulót. Persze a szereplést nem ezért, hanem kimerültsége miatt mondta vissza, a US Openen aratott diadalát követően ki szeretné végre pihenni magát, mondta a sajtó munkatársainak.
Andre Agassi már más tészta, ő az év elején jelentette be, hogy idén ne számítsanak rá a Davis-kupában, tartja is magát ehhez az elhatározásához. Még akkor sem kíván McEnroe rendelkezésére állni, ha az amerikaiaik esetleg bejutnak a fináléba, ebben az évben kizárólag az egyéni szereplését tartja szem előtt. Lelke rajta.
Az amerikaiak Andy Roddick, James Blake, Mardy Fish és Todd Martin összeállításban lépnek pályára, az egyetlen tapasztalt játékos közülük a veterán Martin. Őt párosban nevezték a találkozóra, az egyeseket Roddick és Blake játssza majd. Mindkettejüknek jó éve van idén, s játékuk is univerzálisnak mondható, minden borításon képesek jól teljesíteni. Roddick ellenben hajlamos elveszíteni a fejét, ha nem megy neki a játék, ez a csata során még gondokat okozhat.
Persze ahogy az ilyenkor lenni szokott, az amerikai táborból mindenki optimistán nyilatkozott, hallhattuk, hogy remek a csapategység és mindenki a társáért is küzdeni fog. Dicsérték a pálya talaját is, különösen Roddick tűnt lelkesnek: azt állította, Párizsban található a világ legjobb minőségű salakpályája.
Guy Forget kapitány szintén bizakodó a hazaiak esélyeit illetően, de Sebastian Grosjean apróbb sérülése miatt főhet kicsit a feje. Amennyiben állapota nem javul a pénteki kezdésig, Forget kénytelen lesz a fiatal Paul-Henri Mathieu-t is harcba dobni. Ő sem akárki egyébként, a US Open előtt rendezett Long Island-i viadalon világszenzációt keltve legyőzte Pete Samprast. Grosjean azonban úgy nyilatkozott, amíg nincsenek elviselhetetlen fájdalmai, játszani fog.
A tavalyi, melbourne-i döntőben diadalmaskodó francia gárdából ott lesz még Arnaud Clement és Fabrice Santoro is a Roland Garroson, az egyetlen hiányzó a veterán Cedric Pioline. Őt a 22 esztendős Michael Llodra helyettesíti, feltehetően Santoro oldalán játszik majd párost.
Forget kapitány óva inti a szurkolókat attól, hogy máris elbízzák magukat, mint mondta, nagy előny a hazai pálya, de nagy hiba lenne lebecsülni az amerikaiakat. Az eddigi mérleg egyébként 7-6 a tengerentúliak javára, de emlékezzünk rá, hogy Párizsban még egyszer sem sikerült győzniük.